Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Yurt genelinde koronavirüs aşısının programına hız kesmeden devam ediliyor. Vatandaşlar öncelik sırasına göre belirlenen yaş grupları halinde randevu sistemiyle koronavirüs aşısı oluyorlar. Peki koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Tüm dünyayı etkisi altına olan koronavirüs salgınına karşı Türkiye'de aşılama programına devam ediliyor. Vatandaşlar Sağlık Bakanlığı'nın organizasyonunda randevu sistemiyle koronavirüs aşısı olabiliyorlar.

AŞILAMA BAŞLADI!

Türkiye'de koronavirüs salgını bugüne kadar 3 milyon vatandaşı etkiledi. Ölüm sayısı dehşet yaşatırken vaka sayılarında gerilemenin istenilen düzeyde olmaması koronavirüs aşısını daha önemli bir boyuta taşıdı. Salgına karşı en etkin tedbir olan koronavirüs aşısı Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlara yapılmaya başlandı.

Koronavirüs aşısı Türkiye'de Sağlık Bakanlığı organizasyonunda yapılıyor. Sağlık Bakanlığı yaş, meslek ve diğer öncelikleri dikkate alarak bir aşı takvimi hazırladı. Bu takvime göre 1. Grup'ta yer alan sağlık çalışanları ilk önce aşılarını oldular. Sağlık çalışanlarının 2. doz aşıları da 28 gün aradan sonra geçtiğimiz günlerde yapıldı. Ardından ise grup grup şu ana kadar 70 yaş üstü vatandaşların tamamı için aşı önceliği verildi. 65 yaş ile 70 yaş arası vatandaşların aşılanması için randevu verilmeye başlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs aşısı olabilmek için aşı randevusu almak isteyen vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden giriş yapmaları gerekiyor. Bu giriş işlemleri MHRS şifresi ile yapılabildiği gibi e-devlet şifresi kullanılarak da yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapan vatandaşlar ekranın sağ tarafından yer alan “Hastane randevusu al” butonunu tıklarlar. Açılan ekranda koronavirüs aşı randevusu için vatandaşlara iki seçenek sunuluyor. Aile Hekimi üzerinden randevu alma ve Hastane üzerinden randevu alma seçeneklerinden birisi seçilip koronavirüs aşı randevusu alınır.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@