Sağlık Bakanı: Alo 182 Arayanlar Bedava Dakikalarını Kullanabilecek

ANKARA (ANKA)- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme hizmetinin 4 TL ile ücretlendirildiği iddialarının doğru olmadığını belirterek, “Yeni düzenlemeye göre 3 (üç) ha

Sağlık 03.04.2015, 03:10
Sağlık Bakanı: Alo 182 Arayanlar Bedava Dakikalarını Kullanabilecek

ANKARA (ANKA)- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme hizmetinin 4 TL ile ücretlendirildiği iddialarının doğru olmadığını belirterek, “Yeni düzenlemeye göre 3 (üç) haneli özel numaraları aramak, sabit bir numarayı aramakla aynı kapsama dâhil edilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya iletişim paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabileceklerdir” dedi.

-“4 TL İLE ÜCRETLENDİRİLDİĞİ İDDİALARI DOĞRU DEĞİLDİR”-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı, Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme hizmetinin 4 TL ile ücretlendirildiği iddialarının doğru olmadığını belirterek şöyle dedi:

“Alo 182'yi arayan vatandaşlarımız yaptıkları telefon görüşmesinin ücretini mevcut tarifeleri üzerinden ödemektedirler. Bu ücretler de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenmektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bir düzenleme yapmıştır. Bu yeni düzenlemeye göre 3 (üç) haneli özel numaraları aramak, sabit bir numarayı aramakla aynı kapsama dâhil edilmiştir. Dolayısıyla Alo 182 ve diğer üç haneli numaraları aramak sabit aramanın tavan ücretini geçemeyecektir. Hâlihazırda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenen bu tavan ücret 46,25 kr/dk'dır. Arama süreleri dijital olarak ölçülmekte olup, ortalama 130 saniyede (2 dakika 10 saniye) randevu verilmektedir. Bu süre, milyonlarca çağrının ortalaması olarak hesaplanmıştır. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya iletişim paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabileceklerdir. İnternet ve mobil cihazlar üzerinden çalışan MHRS uygulaması ile alınan randevular ise ücretsizdir. Bakanlığımızın ayrıca aldığı bir ücret söz konusu değildir.”(ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@