Rekabet Kurulu'ndan Solgar Vitamin Ve Sağlık Ürünlerine Soruşturma

ANKARA(ANKA) - Rekabet Kurulu, Solgar Vitamin ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin Anadolumed Ecza Deposu Tic. A.Ş.'ye ürün vermeyi reddettiği, bu şekilde ayrımcılık yaparak hakim durumunu kötüye kullandığı ve Rekabe

Sağlık 08.04.2015, 21:37
Rekabet Kurulu'ndan Solgar Vitamin Ve Sağlık Ürünlerine Soruşturma

ANKARA(ANKA) - Rekabet Kurulu, Solgar Vitamin ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin Anadolumed Ecza Deposu Tic. A.Ş.'ye ürün vermeyi reddettiği, bu şekilde ayrımcılık yaparak hakim durumunu kötüye kullandığı ve Rekabet Kurulu’nu ihlal ettiği iddiasını içeren şikayet başvurusunu, Danıştay 13. Dairesinin kararı üzerine yeniden değerlendirdi.

Rekabet Kurulu, Solgar Vitamin ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin Anadolumed Ecza Deposu Tic. A.Ş.'ye ürün vermeyi reddettiği, bu şekilde ayrımcılık yaparak hakim durumunu kötüye kullandığı ve Rekabet Kurulu’nu ihlal ettiği iddiasını içeren şikayet başvurusunu, Danıştay 13. Dairesinin kararı üzerine yeniden değerlendirdi.

Daha önce bahse konu şikayet nedeniyle yapılan önaraştırmada Solgar Vitamin ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin eylemleri incelenmiş, şikayetin reddine ve soruşturma açılmamasına karar verilmişti. Ancak, şikayetçi tarafından açılan dava sonucunda, anılan Kurul kararı Danıştay 13. Dairesinin 25 Kasım 2014 tarihli kararı ile iptal edildi. Dosyada yer alan bilgi ve belgeleri 26 Mart 2015 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, Solgar Vitamin ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@