Reçetesini Yazmayan Doktora 10 Kurşun İddiası

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanlığı, bugün medyada “Medikal Firmasının reçetesini yazmayan doktora 10 kurşun” başlığı ile yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, hab

Sağlık 16.04.2015, 17:35
Reçetesini Yazmayan Doktora 10 Kurşun İddiası

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanlığı, bugün medyada “Medikal Firmasının reçetesini yazmayan doktora 10 kurşun” başlığı ile yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, haberde adı geçen doktorun Bakanlığa bağlı Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Asistan Hekimi olarak görev yaptığı ifade edilerek, şöyle denildi:

“Söz konusu doktorumuz,16 Mayıs 2014 tarihinde evinin önünde kimliğini bilmediği kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramıştır. Saldırı sonrasında genel durumu iyi ve bilinci açık halde Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde müşahede altına alınmıştır. Olayın akabinde adli inceleme makamları tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Doktorumuz, iyileşme sürecini takiben 10 Mart 2015 tarihinde rotasyon ve eğitim amacıyla İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı bir hastanemizde görevine başlamıştır. Adı geçen doktorumuz ile yapılan görüşmede hiçbir basın mensubunun ve kurumunun kendisiyle görüşme yapmadığı dolayısıyla haberlerde yer alan ifadelerin kendi beyanı olmadığı ayrıca medikal malzemelerin teminiyle ilgili iddialarında tamamen asılsız olduğunu belirtmiştir.” (ANKA)

(GO/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@