Organ Nakliyle Hayat Buldu, Organlarını Bağışladı

KADAVRADAN yapılan karaciğer nakliyle geçen yıl yeniden hayata tutunan 38 yaşındaki Nurcan Çelebi, Çanakkale Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birimi'ndeki doktor ve hemşireleri ziyaret ederek, başkalarının hayat bulması için organlarını bağışladı.

Sağlık 07.10.2015, 15:13
Organ Nakliyle Hayat Buldu, Organlarını Bağışladı
(DHA) - KADAVRADAN yapılan karaciğer nakliyle geçen yıl yeniden hayata tutunan 38 yaşındaki Nurcan Çelebi, Çanakkale Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birimi'ndeki doktor ve hemşireleri ziyaret ederek, başkalarının hayat bulması için organlarını bağışladı.

Bursa'nın Mustafa Kemalpaşa İlçesi'nde yaşayan Nurcan Çelebi, 30 bin kişide bir rastlanan genetik Wilson hastalığına 33 yaşında yakalandı. 4 yıl boyunca savaştığı bu hastalığın pençesinde karaciğeri çalışamaz duruma gelen talihsiz kadında hareket kısıtlılığı ve konuşma bozukluğu başladı. Her şeyin bittiğini düşünen Nurcan Çelebi, Çanakkale'nin Ezine İlçesi'ne bağlı Geyikli Beldesi'ndeki yazlıklarında aniden rahatsızlanan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 77 yaşındaki Halit Güden'in 14 Eylül 2014 tarihinde kendisine nakledilen karaciğeriyle yeniden hayata döndü.

Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen nakil sonrası ikinci hayatına başlayan, 21 ve 17 yaşlarında iki kız annesi Nurcan Çelebi, bağış organıyla kendisini hayata tekrar bağlayan Halit Güden'in mezarını eşiyle birlikte ziyaret etti. Çanakkale ziyareti kapsamında Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birimi'ni de ziyaret eden Nurcan Çelebi ve eşi Recep Çelebi, Organ Bağışı İl ve Hastane Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü, Koordinatör Hemşire Gönül Pınarcıoğlu ve Hemşire Emine Karakaya'ya, nakil sürecinde Güden ailesini ikna etmek için gösterdikleri yoğun çaba nedeniyle 'Sizler cennetliksiniz' diyerek teşekkür etti. Ayrıca Nurcan Çelebi ve eşi Recep Çelebi, hayata veda ettiklerinde kendi organlarının da başkalarına hayat vermesi için organlarını bağışladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@