Obezite ameliyatıyla verdiği 42 kiloyu pasta keserek kutladı

ANTALYA'da bir kamu kurumunda görevli 42 yaşındaki Dilek Kırkkayalı, 1 yıl önce geçirdiği 'Tüp mide' ameliyatı sayesinde 42 kilo vermesini pasta keserek kutladı.Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 1 yıl önce Genel Cerrahi Anabilim...

Sağlık 05.03.2016, 10:30
Obezite ameliyatıyla verdiği 42 kiloyu pasta keserek kutladı
DHA - ANTALYA'da bir kamu kurumunda görevli 42 yaşındaki Dilek Kırkkayalı, 1 yıl önce geçirdiği 'Tüp mide' ameliyatı sayesinde 42 kilo vermesini pasta keserek kutladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 1 yıl önce Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Nurullah Bülbüller ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 'Tüp mide' ameliyatı ardından 125 kilodan 83 kiloya zayıflayan Dilek Kırkkayalı, '1'inci yaşım' dediği nakil sonrası birinci yılını, doktor ve arkadaşlarıyla pasta keserek kutladı. Genç kızlık yıllarında başlayan kilo sorunuyla baş edemediğini, evlilik sonrasında hızla artan kilolarından kurtulmak için denemediği yol kalmadığını söyleyen evli ve 2 çocuk annesi Dilek Kırkkayalı, ameliyat kararı vermeden kısa süre önce Prof.Dr. Nurullah Bülbüller ile tanıştığını ve hayatının değiştiğini söyledi. Kırkkayalı, şöyle dedi:

"Bir yıl önce Nurullah hocamı ziyaret edip böyle bir problemim olduğunu söylediğimde, tetkikler yapıldı. Olmam gereken tüp mide ameliyatı için karar verildi ve hemen ameliyat gerçekleştirildi. O zamanlar 125, şu an 83 kiloyum. Daha önce şeker hastasıydım, tansiyon hastalığım da vardı. Şeker hastalığını yendim, 1 yıldır şeker ilacı da kullanmıyorum."

YÜRÜYÜŞ VE BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMAYI ÖZLEDİM

Kilolu olduğu dönemlerde en çok yürüyüş yapmayı özlediğini söyleyen Dilek Kırkkayalı, şöyle devam etti:

"Daha önce yürüyüş yapmayı ve ayakta durmayı hiç sevmezdim. 'İşimi bitireyim de hemen oturayım, dinleneyim' derdim. Yürümek bana ızdırap verirdi. Şu an ise sürekli yürüyüş yapmak, koşmak, istiyorum. Sürekli spor yapma ihtiyacı duyuyorum. Elbise giymeyi çok özlemiştim, bu yıl onu da tekrar başardım. Bacak bacak üstüne atmayı özlemiştim. Ben sadece genç kızlık dönemimde bacak bacak üstüne attığımı hatırlıyorum. Uzun senelerdir hiç yapmıyordum, onu başardım."

750 HASTAYA 30 TON KİLO KAYBETTİRDİ

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri ameliyatlardan yüzde 95'in üzerinde başarı elde ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Nurullah Bülbüller ise “Yaptığımız ameliyatlar genellikle tüp mide ameliyatları. Antalya'da yaklaşık 750 hastaya bu ameliyatı uyguladık. Ortalama bir hesap yaptım, bu ameliyatlarla hastalarımıza yaklaşık 30 ton kilo kaybettirmişiz. Bunun oldukça önemli bir rakam olduğunu düşünüyorum. Sonuçlarımız da oldukça yüz güldürücü" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@