O yumurtalar meğerse..

Özellikle çocuklarımızın severek tükettiği bu sürpriz yumurtalar, sağlık açısından çok riskli olduğu ve kanserojen madde içerdiği için Amerika ve Kanada'da yasaklanmış durumda.

Sağlık 05.09.2015, 12:34
O yumurtalar meğerse..

Herkes çocuklarına Kinder sürpriz yumurtadan almıştır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapamazsınız. Üstelik yasaklanmasının sebebi çikolatanın içindeki çocukların yutması muhtemel ufak oyuncaklar değil. Yasaklanmasının tek nedeni içinde yenilemez madde bulunması ve Gıda ve İlaç İdaresi’nin bu konuda kararının bulunmasıdır. 

Plastik kaplar gıda ile temas ettiğinde çok tehlikeli bir kanserojen olan BISFENOL-A (BPA) VE DİOKSİN maddesi ortama geçmektedir. Dioksinin kanser hastalığı yaptığı birçok bilimsel çalışma tarafından ortaya konulmuş ve Uluslar arası Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından da açıklanmıştır. 

Bisfenol-A ve Dioksinler vücuda girer ve vücutta yağ dokusunda depolanır ve uzun süre atılamayarak birikir.

KİNDER SÜRPRİZ YUMURTAYI AMERİKA ve KANADA YASAKLADI...!

Peki sizler ?

Amerika'nın ve Kanada'nın kendi çocuklarının sağlığı için yasaklamış olduğu kinder sürpriz yumurtayı hala nasıl çocuklarınıza yediriyorsunuz? 

Bazı şeyler için ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz?Çocuklarınız yada siz sağlığınız kaybedincen mi? 

Lütfen birilerinin çocuklarımızın sağlığı ile oynamalarına izin vermeyelim.Toplum olarak bazı şeyleri el birliğiyle halledebiliriz.

Bize düşen görev bu yazıyı sizlerle paylaşmak. Lütfen siz de duyarlı olun ve sevdikleriniz için bu gönderiyi PAYLAŞIN..! 

Kaynak: piramithaber.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@