O Dönem Başlıyor Mu: Sağlık Bakanlığı 1 Milyon Bisiklet Dağıtacak!

ANKARA (ANKA) - Sağlık Bakanlığı üzerinde yıllardır konuşulan ve bisiklet seferberliği konusunda ciddi adım attı. Bakanlık bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun direktifiyle S

Sağlık 19.05.2015, 00:50
O Dönem Başlıyor Mu: Sağlık Bakanlığı 1 Milyon Bisiklet Dağıtacak!

ANKARA (ANKA) - Sağlık Bakanlığı üzerinde yıllardır konuşulan ve bisiklet seferberliği konusunda ciddi adım attı. Bakanlık bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun direktifiyle Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının içeriğine uygun olarak  “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018”  kapsamında 1 milyon adet bisiklet dağıtılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre kampanyada hedef grup; çocuklar-okullar, üniversiteler ve belediyeler olarak belirlendi. Bu proje kapsamında ilk olarak, yarınki 19 Mayıs tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ortaokul 5. 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullara 10 bin 589 adet bisiklet teslim edilecektir. Bu kapsamda 30 Büyükşehir Belediyesi olan illere bisikletler gönderildi.

Ayrıca 3 bin 220 bisiklette üniversitelere dağıtılmak üzere, İl Halk Sağlığı Müdürlüklerine iletildi. Bisiklet dağıtımı yapılacak üniversiteler ise şöyle:

“Hacettepe Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi.”

Bu arada Sağlık Bakanlığı tarafından belediyeler için bisiklet yolu kriterlerinin belirlendiği, “T.C. Sağlık Bakanlığı Tarafından Bisiklet Desteği Sağlanacak Belediyeler İçin Bisiklet Yolu Kriterleri” başlığı altında www.saglik.gov.tr web sitesinde duyurulduğu belirtildi. (ANKA)

(HM/ORH)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@