Müezzinoğlu’ndan Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Sağlık-Sen Genel Merkezi’ne gelerek Genel Başkan Metin Memiş’i ziyaret etti. Ziyarette Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bakanlık bürokrat

Müezzinoğlu’ndan Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Sağlık-Sen Genel Merkezi’ne gelerek Genel Başkan Metin Memiş’i ziyaret etti. Ziyarette Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bakanlık bürokratları da hazır bulundu.

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında sağlık çalışanlarının fedakarca görev yaparak bu projenin başarıya ulaşmasında önemli rol oynadığını kaydeden Genel Başkan Metin Memiş, çalışanlara bu fedakarlığın karşılığının verilmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına yıpranma payının verilmesi, kreş açılması ve lisans tamamlama hakkı verilmesi taleplerinin kırmızı çizgileri olduğunu Bakan Müezzinoğlu’na ileten Genel Başkan Metin Memiş, Sağlık-Sen’in düzenlediği Türkiye Buluşması programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş hakkı konularında müjde verdiğini hatırlattı.

Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konusunda da sağlık çalışanlarının önemli beklentileri olduğunu kaydeden Memiş, 2015 yılını ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması yılı ilan ettiklerini, 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarının ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması konusunda müjde beklediklerini ifade etti. Memiş, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması durumunda sağlıkta dönüşümün daha da ileriye seviyeye çıkacağını belirterek, bunun sağlık çalışanlarını motive edeceğini söyledi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN CAYDIRICI TEDBİRLER ALINMALI

Toplumsal şiddetin son yıllarda önemli bir şekilde artış gösterdiğine dikkat çeken Genel Başkan Metin Memiş bunun son örneğinin Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi olayında görüldüğünü söyledi.

Toplumsal şiddetin sağlık çalışanlarına da yansıdığını ve görevi başında sağlık çalışanlarının öldürüldüğünü, darp edildiğini kaydeden Memiş, Sağlık-Sen’in girişimleri sonucu sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların tutuklu olarak yargılanmasına ilişkin yasal düzenlemelerin yapıldığını söyleyerek bu uygulamanın şiddetin önlenmesi adına ciddi katkıları olduğunu söyledi. Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için daha caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini de ifade etti.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU: YIPRANMA PAYI VE LİSANS TAMAMLAMA İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Sağlık-Sen Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Genel Başkanımız Metin Memiş’e hayırlı olsun dileklerini ileten Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Sağlık-Sen’in çalışanlar adına önemli çalışmaları olduğunu belirterek sağlık çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri ve sağlık politikaları ile ilgili Sağlık-Sen ile çalışmaktan memnun olduklarını söyledi.

Genel Başkan Metin Memiş’in taleplerine cevap veren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, lisans tamamlama konusunda YÖK ile görüştüklerini 2015 yılı içerisinde planlama takvimini oluşturacaklarını söyledi. Yıpranma payı konusunu Bakanlar kurulunda görüştüklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu konu ile ilgili çalışmaları sürdürdüklerini ve en kısa sürede sonuca ulaştırmak istediklerini söyledi.

Kreş konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu var olan kuruluşlarımıza imkanlar dahilinde kreş açıldığını yeni projelere ise mutlaka kreş yapacaklarını sözlerine ekledi.

Sağlık-Sen tarafından kurulan Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni de (SASAM) ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Genel Başkan Metin Memiş ziyaretin anısına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na Mevlana’nın hat sanatı ile işlenen bir sözünün yer aldığı tablo hediye etti.

ajanskamu.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.