Mesane Kanseri Hastasına Bağırsaktan İdrar Torbası Yapıldı

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde yakalandığı mesane kanseri nedeniyle idrar torbası alınan 56 yaşındaki Ertan Yemenicioğlu’na bağırsaktan idrar kesesi yapıldı.

Sağlık 02.10.2015, 22:53
Mesane Kanseri Hastasına Bağırsaktan İdrar Torbası Yapıldı
(DHA) - TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde yakalandığı mesane kanseri nedeniyle idrar torbası alınan 56 yaşındaki Ertan Yemenicioğlu’na bağırsaktan idrar kesesi yapıldı.
Çorlu'da 30 yıldır sigara kullanan 56 yaşındaki Erken Yemenicioğlu idrarındaki yanma şikayeti ile doktora gidince mesane kanserine yakalandığı teşhis edildi. Bunun üzerine Yemenicioğlu, özel bir hastanenin Üroloji servisinde tedavi altına alındı. Üroloji uzmanı Dr. İnanç Yılmaz tarafından Yemenicioğlu’na kapalı ameliyatla ile idrar torbasındaki kitle temizlendi.

20 SANTİMETRELİK BAĞIRSAKTAN YAPILDI 

Operasyonu gerçekleştiren özel hastanenin Üroloji Uzmanı Dr. İnanç Yılmaz, hastanın yoğun kanama ile geldiğini belirterek şunları anlattı:

"Hasta 30 yıl sigara kullanmış. Hemen tedaviye başladık. Kapalı bir ameliyat yaparak idrar torbası temizlendi. Daha sonra patolojik rapora göre idrar torbasının alınması gerektiği sonucuna vardık. Bu ameliyatta da ince bağırsaktan 20 cm lik bir parçayı damarlarını koruyarak, kanlanmasını bozmadan genel cerrah arkadaşlarla beraber alıp bir idrar kesesi oluşturduk. Onu kesip, yeniden dikerek küre şekline getirdik. Böbreklerden gelen iki kanalı ve idrarın çıkacağı alt kanalı bu küreye birleştirdik. Ameliyattan 20 gün sonra hastamız normal hayatına döndü. Şimdilik ek bir kemoterapi ya da radyoterapi tedavisine gerek yok. Hastalığın takibine belli aralıklarla devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@