Lösev'den Sağlık Bakanlığı'na Çağrı

ANKARA (ANKA) – LÖSEV, Sağlık Bakanlığı’na “Gelin ‘Sen–ben kadro 100-400 yatak yurtdışından doktor getirin, böyle bir hastaneye gerek yok’ gibi polemiklerle zaman kaybetmeliyim

Sağlık 27.04.2015, 22:56
Lösev'den Sağlık Bakanlığı'na Çağrı

ANKARA (ANKA) – LÖSEV, Sağlık Bakanlığı’na “Gelin ‘Sen–ben kadro 100-400 yatak yurtdışından doktor getirin, böyle bir hastaneye gerek yok’ gibi polemiklerle zaman kaybetmeliyim. Zaman bizim için can demektir, 250 yatak sayısında anlaşalım” çağrısında bulundu.

LÖSEV’den yapılan açıklamada, lösemili çocuklar ve kanser hastaları için mücadele edildiğine dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“Tam 20 yıldır lösemili ailelerle ve kanser hastaları ile iç içeyiz. Onların çektiklerini, sıkıntılarını, ıstıraplarını en iyi biz biliriz. Onların saçının bir teline bile zarar gelmesine müsaade etmeyiz. Yüzde 87’si asgari ücretli yoksun ailelerin lösemili ve kanserli çocukları için gerekirse canımızı veririz. Gelin ‘Sen–ben kadro 100-400 yatak yurtdışından doktor getirin, böyle bir hastaneye gerek yok’ gibi polemiklerle zaman kaybetmeliyim. Zaman bizim için can demektir.

Biz 400 yataktan vazgeçelim, 250 yatak sayısında anlaşalım. Yalnızca Çocuk Onkoloji Hastanesi açmayalım. Hem çocuk hem de yetişkin hastanesi olsun. Tüm branşlar, uzmanlıklar için kadro isteyelim. Sağlık Bakanlığı’nın korkusu olan 33 çocuk hematoloji-onkoloji doktor kadrosu istemeyelim. Hakkımızdan vazgeçelim. Hem normal çocuk hastanesi hem de Lösemi Onkoloji Hastanesi olarak Hizmet verelim. 33 Çocuk Onkoloji Uzmanı yerine siz bize Yenidoğan - Acil Yoğunbakım / Anestezi Kadın Doğum – Cerrahi Beyin Cerrahisi - Radyoloji - Kalp Cerrahisi - Dahiliyeci vs. toplam 165 doktor kadrosu verin. Böylece tek branşı alıp Sağlık Bakanlığı’nı zorlamayalım.

Tüm Bunlara karşın LÖSEV’İN Sağlık Bakanlığı’ndan tek bir şartı var: Yurtdışından doktor ithal etmeyelim. Biz lösemili çocuklarımızı yabancı doktorlara tedavi ettirmeyiz, yavrularımızı Türk doktorlara emanet edelim. Bizim tek rantımız bütün çocuklarımızın iyileşmesi, annelerinin yüzünün gülmesidir. Buna engel olanlar büyük vebal ve sorumluluk altına girerler. Tüm çabalarımız ülkemiz ve insanlarımız içindir.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@