Lazer Epilasyon Nedir?

Geçmişten günümüze oldukça başarılı bir teknik olarak yer alan lazer epilasyon insan vücudunda birçok farklı alanda uygulanmaktadır.

Sağlık 11.09.2020, 21:43
Lazer Epilasyon Nedir?

Sarıyer lazer epilasyon geçmişten günümüze oldukça başarılı bir teknik olarak yer alan lazer epilasyon insan vücudunda birçok farklı alanda uygulanmaktadır. Bu epilasyon çeşidinin sağlıklı olması ve kalıcılığının uzun sürmesi sıklıkla tercih edilme nedenleri arasındadır. Cinsiyet ayrımı yapmaksızın uygulanan bu yöntem uygulandığı alanda ki tüylerin tamamen yok edilmesinde oldukça büyük bir başarı sağlamaktadır.

Alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanması gereken bu epilasyon çeşidi doğru teknikler kullanılarak uygulandığında kısa zamanda oldukça etkili bir tüy dökme yöntemidir. Sarıyer lazer epilasyon tıbbı alanda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu epilasyon çeşidinde tüylerin yapısı ve tüy ve cilt rengi oldukça büyük bir önem içermektedir.

Günümüzde estetik alanın da ün salmış olan bu epilasyon yöntemi acı özelliğinin bulunmaması gibi özellikleri ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bayanların en büyük sorunları arasında yer alan belirli bölgelerdeki aşırı tüylenme psikolojik alanda olumsuz bir etki yaratmaktadır. Bu sorunun giderilmesi için oldukça kolay bir çözüm yolu olan lazer epilasyon yöntemi birkaç seans olarak uygulanmaktadır.  Sarıyer lazer epilasyon alanında uygulanan bu seanslar sonunda tüylenmenin yok olması gözle görünmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Sarıyer lazer epilasyon yöntemi vücut üzerinde tüylenme görülen tüm alana uygulanabilir bir yöntemdir. Bu uygulama öncesinde uzman doktorlar tarafından bilgilendirilen kişilere en az 15 günlük bir süre epilasyon yapılacak tüylü bölgeye herhangi bir işlem yapılmaması önerilir. Bu şekilde hem tüy yapısı tanınırken hem de lazer işleminin uygulanabilirliği daha net gözlemlenmiş olmaktadır. Işın atışı yapılarak uygulanan lazer epilasyon yöntemi uygun bölgesel teknikler kullanılarak sonuçlandırılır. Süreklilik içeren bir uygulama olması seanslara bölünmesine sebep olmaktadır.

Temiz bölgeye uygulanabilir bir yöntem olan lazer epilasyon ışınları alana göre oldukça hızlı bir şekilde ve sık sık uygulanmaktadır. Belirli bölgelerde oluşan istenmeyen tüylerin yok edilmesinde oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinen lazer işlemi tüylerin yapısına göre zamana yayılmaktadır. Seans sürelerinin de belirlenmesinde rol oynayan tüy yapısı bu yöntemde oldukça önemlidir. Sarıyer lazer epilasyon oldukça kolay uygulanabilirlik tekniği ile uygulandığı alana estetik bir görünüm sergilemektedir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Uzun yıllardır kullanılabilir olan lazer epilasyon tekniği uzman kişiler tarafından uygulana ve tüy özelliği olan bütün bölgelerde uygulanabilen bir tedavi seçeneğidir. Şişli lazer epilasyon olarak bilinen bu teknik oldukça güvenli bir tedavi yöntemi olarak bilinmekte ve bazı özelliklere sahip kişilerde uygulanamamaktadır. Hamilelik sürecinde olanlar, kalp yetmezliği hastalığı tedavi süreci olan kalp pili takılı olanlar ve görünmeyen bir tüy rengi olarak bilinen sarı renk tüye sahip olanlar için uygulanabilirlik özelliği sunmamaktadır.

Bu süreçte olan kişilere zarar niteliği göstereceği düşünülmekte bu nedenle tavsiye edilmemektedir. Şişli lazer epilasyon her alanda kullanılarak tıp alanında aranan bir tedavi yöntemi halini almıştır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle bu tüy dökücü yöntemin uygulandığı alanın genişliği bu uygulamadaki fiyatlandırma üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Fiyatlandırmayı etki altına alan diğer etkenler arasında ise uzman doktor ve uygulamanın yapılacak hastane ya da polikinlik tercihi, uygulanacak olan lazer epilasyon tekniği gibi erkenler yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

İstenmeyen tüylerin baş düşmanı olan lazer epilasyon yöntemi kendi aralarında 3 çeşide ayrılmaktadır. Beşiktaş lazer epilasyon çeşitleri arasında;

  • Aleksandrite
  • Diode
  • ND YAG gibi çeşitler yer almaktadır.

Bu yöntemler arasında en çok kullanılan lazer epilasyon çeşidi Aleksandrite çeşididir. Bu çeşidin tercih nedenleri arasında oldukça pratik olması ve son derece etkili bir yöntem olması gibi sebepler yer almaktadır. Beşiktaş lazer epilasyon alanında sıklıkla kullanılan bu yöntem cilt rengine göre uygulanmaktadır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@