Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer ışınları birçok tedavide ve günümüze kadar birçok yerde başarılı sonuçlar vererek kullanılmıştır.

Sağlık 14.09.2020, 06:33
Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamaları istenmeyen tüyleri yok etmek için üretilmiş etkili çözüm teknolojisidir. Uygulama bölgesine ve uygulama yöntemine göre değişen çeşitleri vardır. Kişinin mutlaka doğru yöntem ve tekniklerle Ataşehir lazer epilasyon yaptırması kalıcılığı arttırırken aynı zamanda etkili bir şekilde kıl köklerinin yok edilmesini sağlayacaktır. Lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan yöntemlere göre lazer epilasyon çeşitleri 3’e ayrılmaktadır. Diode lazer epilasyon, alexandrite lazer epilasyon ve ND YAG lazer epilasyon olmak üzere kişinin cilt ve kıl yapısına göre belirlenen çeşitleri mevcuttur.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Göztepe lazer epilasyon uygulamaları tercih edilen doğru yöntemle yapılan ve kıl köklerini tahrip ederek bir daha çıkmasını önlemek amacıyla kişiye uygulanan bir yöntemdir. Lazer epilasyon öncesinde kişinin kıl köklerinin belli olması için mutlaka 15 gün dokunulmaması ve seanstan 3 gün önce tıraş edilmesi gereklidir. Lazer epilasyon yapılacak olan bölge dış etkenlerden temizlendikten sonra uygulama yapılacak olan Kadıköy lazer epilasyon cihazından çıkan lazer ışınları bölgeyi tarayarak işlem başlar. Bu ışınların etkisiyle kıl kökleri fonksiyonlarını kaybederek bir daha çıkmamak üzere dökülmeye başlar. Seans süresi ve sıklığı kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte mutlaka uzman kişinin önerilerine uyulması gereklidir. Seanslardan sonra 12 saat süreyle sıcak su teması olmamalı ve güneş ışınlarından Ataşehir lazer epilasyon yapılan bölge korunmalıdır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer ışınları birçok tedavide ve günümüze kadar birçok yerde başarılı sonuçlar vererek kullanılmıştır. Günümüz teknolojisiyle gelişerek Göztepe lazer epilasyon yöntemi kıl sorunu olan kişilerde etkili sonuçlar vererek yaygın bir şekilde vücutta kıl yoğunluğu olan her bölgede güvenle kullanılmaktadır. Lazer epilasyon kullanım alanları olarak genital bölge, bacak ve kollar, yaygın olarak kıl olan her bölgede etkili sonuçlar vermektedir. Her bölgede farklı etkiler sağlamasından dolayı mutlaka öncesinde uzman kişi tarafından kıl ve cilt yapısına göre uygun yöntem ve uygun başlığın seçilmesi komplikasyon gelişmesini önleyerek etkilerini arttıracaktır. Lazer epilasyon yöntemleri hamile ve emziren kişilerde ve kanser tedavisi, herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerde uygulama yapılması uzman kişi tarafından önerilmez. Önerilere uyarak etkili sonuçlar alınması mümkün olan estetik bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadıköy lazer epilasyon uygulamalarında sabit bir fiyat politikası yoktur. Kişilerin kıl ve cilt yapısına göre lazer epilasyon yönteminin değişmesi, kıl ve cilt yapısına bağlı olarak seansların değişmesi ve uygulama yapılacak merkez, uygulama yapacak kişinin uzmanlığı fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerdendir. Bu nedenle mutlaka ön görüşme yapılarak fiyatlar hakkında genel bir bilgi almak fayda sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarında en sık kullanılan Ataşehir lazer epilasyon çeşidi alexandrite lazer epilasyondur. Bu yöntem açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde başarılı sonuçlar verirken koyu cilde sahip olan kişilerde yan etki yapacağından dolayı önerilmez. Diode lazer epilasyon çeşidi çok derinlere inen lazer dalga boyları sayesinde koyu tenli kişilerde bile etkili olan bir Kadıköy lazer epilasyon çeşididir. ND YAG lazer epilasyon çeşidi ise çok koyu tenli kişilere özel olarak üretilmiş bir lazer epilasyon yöntemidir. Fakat derine etki etmesinden dolayı ağrı hissi çok olduğu için merkezler ve hastalar tarafından pek tercih edilmez. Her lazer epilasyon yönteminin ve çeşidinin amacı kıl köklerinin zarar görerek yok edilmesini sağlamak olsa da kişinin kıl ve cilt yapısına göre doğru lazer epilasyon yönteminin seçilmesi oldukça önemlidir.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@