Koronavirüsün yeni belirtisi: 4 gün boyunca geçmiyor!

Coronavirüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı. 4 gün boyunca hıçkıran 62 yaşındaki bir adamın Covid-19 testi pozitif çıktı.Tıp dünyasının önde gelen dergilerinden The American Journal of Emergency Medicine'da yer alan makalede coronavirüsn belirtilerinie ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yapıldı.

Sağlık 10.08.2020, 16:10
Koronavirüsün yeni belirtisi: 4 gün boyunca geçmiyor!

Hıçkırık corona virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığının yeni belirtisi mi? ABD'de, aralıksız 4 gün boyunca hıçkıran 62 yaşındaki bir adamın Covid-19 testi pozitif çıktı.

Tıp dünyasının önde gelen dergilerinden The American Journal of Emergency Medicine'da yer alan makaleye göre hıçkırığı olan hastaları göz ardı etmemek gerek

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, boğaz ağrısı, ishal, tat alma, koku alma kaybı ve baş ağrısı gibi semptomların görüldüğü corona virüste yeni bir semptom daha ön plana çıktı.

Tıp dünyasının önde gelen dergilerinden The American Journal of Emergency Medicine'de yayınlanan makalede corona virüsün yeni semptomuna yer verildi.

Makalede, 62 yaşındaki bir adamın 4 gün boyunca hıçkırdığı ve bunun aralıksız devam ettiği kaydedilirken, "Hiç semptom göstermiyordu ve ateşi ölçüldüğünde de 37.3 derece ateşi vardı.

Corona virüs testi pozitif çıktı ve akciğerlerinin kapasitesinin de düştüğü görüldü.

Adamın ateşi de daha sonra 38.4'e çıktı" ifadesi kullanıldı.

Yaşananları dergiye aktaran Chicago'daki Cook County Hastanesi'ndeki doktorlar, "Günlerce geçmeyen hıçkırığı olan hastaları gözardı etmemek gerek.

Milliyet'in haberine göre; Doktorlar, Covid-19 hastalarında farklı semptomlara bakmalı çünkü birçok vaka semptom göstermeden ortaya çıkıyor" dedi.

CORONA VİRÜSÜN GÜN GÜN İLK BELİRTİLERİ NELERDİR?
1-3. GÜN: Soğuk algınlığı ve gribe benzeyen belirtiler ortaya çıkar. Hafif ateş ve boğaz ağrısı görülebilir. Bağışıklık zayıfsa mide bulantısı ve ishal görülebilir.

4. GÜN: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Ses boğuklaşır. Yeme ve içmede zorluk yaşanabilir. Hafif baş ağrısı ile birlikte ishal başlar.

5. GÜN: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Yeme ve içme oldukça ağrılı bir hale gelir. Vücudu ve uzuvları hareket ettirmek sancılı olur. Eklem ağrıları görülür.

6. GÜN: Kuru öksürük başlar. Konuşurken yutkunurken boğaz ağrısı şiddetlenir. Şiddetli bitkinlik başlar. Mide bulantısı artar. Zaman zaman nefes almada zorluk yaşanır. İshal ve kusma şiddetlenir.

7. GÜN: Ateş 38 dereceye yükselir. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir.

8. GÜN: Soluk alıp vermek çok güç bir hale gelir. Göğüs bölgesi çok ağır olarak hissedilir. Öksürükle birlikte baş ve eklem ağrıları son derece artar. Vücut sıcaklığı 38 derecenin üzerine çıkar.

9. GÜN: Tüm belirtiler şiddetle artar. Yüz veya dudaklarda mavileşme görülür. Öksürük ve balgam çok şiddetlenir. Vücut ve baş ağrılarıyla birlikte kusma çok şiddetli bir hale gelir.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@