Kangren Olan Bacağı Kesilmekten Kurtarıldı

Rize Devlet Hastanesi’nde görevli Kalp Damar Cerrahi Operatör Doktor Mustafa Çağdaş Çayır, atar damara bağlı gelişen hastalığı iki bacağını saran ve kangren olan Selamettin Yener’i başarılı bir operasyonla iyileştirdi.

Sağlık 03.09.2015, 20:18
Kangren Olan Bacağı Kesilmekten Kurtarıldı

RİZE(ANKA) – Rize Devlet Hastanesi’nde görevli Kalp Damar Cerrahi Operatör Doktor Mustafa Çağdaş Çayır, atar damara bağlı gelişen hastalığı iki bacağını saran ve kangren olan Selamettin Yener’i başarılı bir operasyonla iyileştirdi. Yener’in iki bacağı da kesilme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

Kalp Damar Cerrahi Operatör Dr. Mustafa Çağdaş Çayır, başarılı bir operasyona imza attı, kangren olan bacağı kesilmekten kurtardı. 3 ay önce karın ağrısı şikayetiyle Rize Devlet Hastanesine kaldırılan Selamettin Yener’in karın içerisinde damarın yırtıldığı ve her iki bacağında da damar tıkanıklığı olduğu tespit edilerek hemen ameliyata alındı.

Kalp Damar Cerrahi Operatör Dr. Mustafa Çağdaş Çayır’ın gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sonrası sağ bacak iyileşme gösterirken sol bacakta problemler devam etti. Atar damar hastalığı diye isimlendirilen hastalıktan dolayı sol bacakta şikayetler artınca üst üste yapılan ameliyatlar sonrası kalçadan kesilmek üzere olan bacak kurtarıldı. 1,5 aylık bakım neticesinde hastanın durumunun şuan iyi olduğunu ifade eden Kalp Damar Cerrahi Operatör Dr. Mustafa Çağdaş Çayır, “Yaralar toparladı, 1 ay sonra hastamız normal hayatına devam edecek” dedi.    Başarılı ameliyat sonrası yaşadıklarını anlatan 65 yaşındaki Selamettin Yener, “yeniden doğmuş gibi hissediyorum” derken Op.Dr. Çayır ve ekibine teşekkür etti. (ANKA)

(NT/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@