Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok Edin

Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok Edin // O Çözüm ne , Neyden Kaynaklanıyor?

Sağlık 26.09.2015, 19:10
Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok Edin

Genellikle doğum yapan kadınlarda yada hızlı alıp veriminden kaynaklanan çatlaklar genellikle karın bölgesinde görülüyor. Kadınların kabusu olan karın çatlaklarına çözüm geldi.
resim
yada hızlı alıp veriminden kaynaklanan çatlaklar genellikle karın bölgesinde görülüyor. Kadınların kabusu olan karın çatlaklarına çözüm geldi. 

Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok Edin

Hamilelik, doğumlar, sık kilo alıp verme gibi sebeplerle oluşan karın çatlakları çoğu kişinin estetik anlamında kaygı yaşamasına neden oluyor. Karın çatlaklarından kurtulmak için tek yöntemin karın germe ameliyatı olduğunu söyleyen Estetik International Sağlık Grubu Kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, " Cilt elastik yapıya sahip bir organ olsa da, bir noktada mukavemetini keybeder ve kolajen yapısında kırılmalar oluşur. Bu tabloyu sıklıkla kilo alıp verme sırasında ve doğum sonrasında gözlemleriz. Cildi sürekli nemli tutmak ve beslenmeye dikkat etmek, çatlak oluşumunu bir yere kadar durdurabilir ama oluşmuş çatlakları gidermek mümkün değildir" şeklinde konuştu. 

Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok EdinKarın germe operasyonu hakkında bilgi veren Op. Dr. Bülent Cihantimur, Karın bölgesinde çatlakları olan herkes, özellikle bikini giymekten çekinirler. Bu derece bir çatlak oluşumu, aynı zamanda karın kaslarının da zedelendiğinin habercisidir. Bu bölgedeki deri, artık sarkmış, sönmüş bir balon gibi, estetik dışı bir görüntü sağlar. Kullanılacak herhangi bir cilt bakım kremi malesef sorunu çözümleyemez. 
Karın germe estetiğinde, bu çatlak deriyi uzaklaştırıyor, gevşeyen iç karın kaslarını forma sokuyoruz. Bu sayede gergin, bombesiz ve çatlağı olmayan bir karın yapısına kavuşmak mümkün oluyor" diyerek anlattı. 

Kadınlarda Görülen Çatlakları Bu Çözüm İle Yok Edin

Karın germe operasyonlarının başarıya ulaşması için her anlamda özen gösterilmesi gerektiğini söyleyen Cihantimur, " Sarkan ve çatlak deri uzaklaştırıldığında yeni bir göbek deliğinin oluşturulması lazımdır ve işte yeni göbek deliğinin konumu önem arz eder. Vücut proporsiyonu göz önüne alınarak, iki leğen kemiği ile orantılı yeni bir yapının oluşturulması gerekir.
Aynı zamanda bel kıvrımının da bu yeni görüntüye eşlik etmesi ve uyumlu olması sağlanmalıdır. Mons pubis tümseği, gergin hale getirilen göbeğin altında çıkıntı yapmaması için, bu alana da müdahale edilmelidir" şeklinde konuştu.
Karın germe estetiği için açılan kesinin sezeryan dikişi bölgesinde olduğuna dikkat çeken Cihantimur, " Kesi izi sezeryan dikişinin hizasında yani kamufle edilebilecekbir alana yapılır. Hastalarımız son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşayarak yeni, pürüzsüz, çatlaksız ve gergin bir karınla hayatlarına devam ederler" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@