Halk Sağlığı Merkezinden İlk Ayda Bin 381 Kişi Yararlandı

ANKARA (ANKA)- Ankara Çankaya Belediyesi’nin Mart ayı sonunda hizmete açtığı Çankaya Halk Sağlığı Merkezi, açıldığından bu yana bin 381 vatandaşa hizmet verdi.  Ağız ve diş sağlığından evde temizlik hizmetine, aile danışmanl

Sağlık 07.05.2015, 15:58
Halk Sağlığı Merkezinden İlk Ayda Bin 381 Kişi Yararlandı

ANKARA (ANKA)- Ankara Çankaya Belediyesi’nin Mart ayı sonunda hizmete açtığı Çankaya Halk Sağlığı Merkezi, açıldığından bu yana bin 381 vatandaşa hizmet verdi. 

Ağız ve diş sağlığından evde temizlik hizmetine, aile danışmanlığından hasta nakline dek başvuran herkesin yararlanma imkânı bulduğu merkezin en yoğun talep gören hizmeti ise wvde aağlık oldu.

En temel insani ihtiyaç olan sağlık hizmetlerini parasız verebilmek amacıyla halkın hizmetine sunulan Çankaya Halk Sağlığı Merkezi, ağız ve diş sağlığı hizmetleri için başvuran 278 hastaya dolgu, diş çekimi, diş taşı temizliği ve genel tarama hizmeti verdi. 372 vatandaş Evde Sağlık hizmeti alırken 113 hasta sağlık kuruluşlarına ya da sağlık kuruluşlarından ikamet yerlerine nakil hizmeti; 38 kişi de sağlık değerlendirmesi konusunda hizmet aldı. Halk Sağlığı Merkezi’ne başvuran 112 hastaya da hemşirelik ve birinci basamak sağlık hizmeti verildi.

 -SAĞLIK EĞİTİMİ HİZMETİ DE VERİLİYOR-

Halk Sağlığı Merkezi tarafından sağlık eğitimleri de veriliyor. Merkezin sağlık personeli tarafından TODAM ve Çankaya Evlerinde verilen ev kazaları ve ilk yardım eğitimlerinden şimdiye dek 100 kişi yararlandı. Belediyenin ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve engelli yakınına bakmakla yükümlü kişilere verdiği Evde Temizlik hizmetinden ise 120 vatandaş yararlandı. Halk Sağlığı Merkezi ile birlikte hayata geçen Aile Danışmanlığı hizmetinden de ilk ay beş aile yararlandı.

Zor günde vatandaşlarını yalnız bırakmayan Çankaya Belediyesi, cenaze hizmetlerini de Çankaya Halk Sağlığı Merkezi vasıtasıyla yürütüyor. Yaşamını yitiren 243 vatandaşın, ölüm raporu, cenaze nakil ve defin konusunda işlemleri Merkez bünyesinde yürütülürken Çankaya Belediyesi ayrıca cenaze evlerine taziye için gelenlere  sunulmak üzere börek ve tatlı gibi ikram hizmeti de veriyor. (ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@