Genel Sağlık İş: Terör İnsanlık Suçudur Lanetliyoruz Emperyalist Teröre Teslim Olmayacağız

Genel Sağlık-İş sendikası Merkez Yönetim Kurulundan yapılan açıklama şöyle:

Sağlık 30.06.2016, 14:30
Genel Sağlık İş: Terör İnsanlık Suçudur Lanetliyoruz Emperyalist Teröre Teslim Olmayacağız
Genel Sağlık İş sendikası Merkez Yönetim Kurulundan yapılan açıklama şöyle:

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda çok sayıda yurttaşımızın yaşamını kaybettiği ve yaralandığı hain terör saldırısı ile sarsıldık. Terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ne yazık ki ülkemizde son dönemde peş peşe bombalar patlıyor, güvenlik güçlerimiz şehit ediliyor, Güneydoğu bölgemizin sınır illerine füzeler atılıyor, tarifsiz acılar yaşanıyor… Mevcut siyasi iktidar, 14 yıl boyunca Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) nihai hedefinin Türkiye olduğu uyarılarına kulak tıkadı. AB-D’ye bağımlı yanlış iç ve dış politikalarla emperyalist güçlerin oyuncağı haline geldi. Şimdi Sevr heveslisi emperyalistler, gerici ve bölücü terör örgütlerini kullanarak çıkarlarına uygun politikaları dayatmaktadır. Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en ciddi kuşatması altındadır.  Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, milletin birliği ve can güvenliği tehlikededir.

Bu nedenle BOP’un eş başkanlığına soyunanlar, terör örgütleriyle müzakere ederek siyasi risk aldım diyen siyasiler başta olmak üzere tüm sorumlular gereğini yapmalıdır. Ülkemizin siyaset kurumları bir an önce demokratik laik sosyal hukuk devleti anlayışını sahiplenen, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ ilkesini sürdüren politikalar sergilemelidir.

Genel Sağlık-İş sendikası olarak; tüm yurttaşları böylesi vahim günlerde dinsel, mezhepsel, etnik ve her türlü kutuplaşmadan, çatışmadan uzak durmaya, Cumhuriyetimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Terörü ve işbirlikçilerini lanetliyoruz.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@