Eğri Penis, Doku Nakliyle Düzeltildi

DENİZLİ Devlet Hastanesi Üroloji Servisi'nde ileri derecede penis eğriliği nedeniyle uzun süreden bu yana cinsel ilişkiye giremeyen hastaya, bacaktan doku nakliyle düzeltici penis estetiği ameliyatı yapıldı.

Sağlık 17.11.2015, 14:48
Eğri Penis, Doku Nakliyle Düzeltildi
(DHA)- DENİZLİ Devlet Hastanesi Üroloji Servisi'nde ileri derecede penis eğriliği nedeniyle uzun süreden bu yana cinsel ilişkiye giremeyen hastaya, bacaktan doku nakliyle düzeltici penis estetiği ameliyatı yapıldı. Müdahale ile hasta sağlığına kavuşturuldu.

Penisinde eğrilik ve ilişkiye girememe şikayetleriyle Denizli Devlet Hastanesi Üroloji polikliniğine başvuran 52 yaşındaki erkek hastada; 'Peyronie hastalığına bağlı ileri derecede penis eğriliği' teşhisi konulurken bu eğriliğe sebep olan sert plaklar saptandı. Op.Dr. Evren Işık tarafından ameliyata alınan hastaya bacaktan doku nakliyle penis estetiği operasyonu yapıldı. 4 saat süren ameliyat sonunda hastanın penisi normal cinsel ilişkiye girebilecek düz hale getirildi. Ameliyatı yapan Denizli Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr. Evren Işık, ileri düzeyde penis eğriliği şikayetiyle başvuran hastalarda, klasik penis eğriliği düzeltme cerrahilerinin yetersiz kaldığını belirterek, şöyle dedi:

"Özellikle bu hastalarda, eğriliğe sebep olan plakların mutlaka çıkartılması gerekmekte ve bunların yerine de vücudun reddetmeyeceği, kişinin kendi dokuları ile uyumlu vücudun başka noktalarından alınan doku parçaların konması gerekmektedir. Bu hastamızda da bacaktan toplardamar alarak ve bu damarı belirli bir işlemden geçirerek peniste kullanmak üzere hazır hale getirdik. Hastada eğriliğe sebep olan 2 tane çok sert plağı tamamen çıkartarak bunların yerine hazırladığımız damar parçalarını yerleştirdik. Toplardamar seçmemizin en önemli nedeni doku uyumunun çok iyi ve uzun dönem hasta memnuniyetinin de üst düzeyde olmasıdır. Gerçekleştirdiğimiz operasyon yaklaşık olarak dört saat sürdü. Ameliyat sonrası hastamızı üç gün yatırarak takip ettik ve dördüncü gün sabahı da tamamen problemsiz bir şekilde taburcu oldu. Hastanemizde zaten doğumsal penis eğriliği olan genç hastalarımıza basit düzeltici penis estetiği operasyonlarını uyguluyorduk. Kliniğimizde bir ilk olarak, ileri yaşta penis eğriliğine sebep olan, penisteki sert plaklarla kendini gösteren ve literatürdeki ismiyle Peyronie Hastalığına sahip bu hastamıza da bacaktan doku nakli ile penis estetiği operasyonunu başarıyla uyguladık. Çok ciddi şekil bozukluğu gelişmiş olan penisi tamamen düz hale getirmiş olduk. Hastamız, normal ilişkiye girmeye yeniden başlayacak." 

"MUAYENE OLMAKTAN UTANMAYIN"

Üroloji uzmanı Dr. Evren Işık, erkeklerde sık görmeye başladıkları penis eğriliği ve buna benzer görüntüsel bozuklukların uyguladıkları düzeltici estetik cerrahi yöntemlerle artık kolaylıkla tedavi edilebildiğini belirtirken, şöyle konuştu:

"Örneğin doğuştan veya geçirdiği bir kaza sonrası burnunda eğriliği olan bir hastanın hiç çekinmeden doktora başvurabilmesi ve plastik cerrah tarafından yapılan estetik burun ameliyatı ne kadar doğalsa, penis eğriliği olan hastaların da hiçbir şekilde çekinmeden bizlere başvurmaları da bu bağlamda son derece yerinde olacaktır. Cinsel sağlığın korunmasının, aile mutluluğu ve toplum sağlığı için en temel noktalardan biri olduğunu artık düzeltici penis estetiği kavramının da cinsel sağlığın gerekliliği olarak rahatlıkla konuşulabilmesi ve uygulanabilmesi gerekir. Problemi olan genç veya ileri yaştaki tüm hastalarımız hiç çekinmeden bize başvurabilir."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@