Edirne Tabip Odası'ndan o doktora soruşturma

DİYARBAKIR'da PKK'lıların yol kestiğini gören otomobili ile kaçarken öldürülen Doktor Abdullah Biroğul hakkında sosyal paylaşım sitesinden, "Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim.

Sağlık 03.09.2015, 21:46
Edirne Tabip Odası'ndan o doktora soruşturma

(DHA) - DİYARBAKIR'da PKK'lıların yol kestiğini gören otomobili ile kaçarken öldürülen Doktor Abdullah Biroğul hakkında sosyal paylaşım sitesinden, "Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim. Kitap okumuş ama cahil kalmış bir insandan kurtuldu dünya" şeklinde yorum yapan meslektaşı  Selçuk K., hakkında Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün ardından Edirne Tabip Odası da soruşturma başlattı.

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Dr. Tanrıkulu, eğer o yazılar gerçekten meslektaşımız Selçuk K., tarafından yazıldıysa kendisini kınıyoruz diyerek başladığı sözlerine, "Kızgınız, öfkeliyiz ve yastayız. Biz doktorlar sağlık çalışanları sağlık emekçileri yaşatmak için eğitim alırız. Her zaman insan sağlığını yaşamını her şeyin üzerinde tutarız. Yaşam hakkı kutsaldır ve hekimler, sağlık çalışanları da bu yaşam hakkını savunmak için vardır. Gözyaşının rengi aynıdır, kanın rengi aynıdır, acının tonu insana vermiş olduğu duygu aynıdır. Biz biliriz ki hiçbir ideoleji hiçbir düşünce yaşam hakkının önünde olamaz "dedi.  

Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu, paylaşımı yapan Selçuk K.,'ya ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, "Kendisine ulaşamadık. Eşinin telefonları da kapalı. Raporlu olduğu için de sağlık ocağında kendisini bulamadık. Onunla da bu konuyu konuşmak istiyoruz. Kendisi yaptığı açıklamada, 'ben böyle biri değilim ben bu açıklama yapmadım. Twitter'ım çalınmış ben böyle bir şey yazacak adam değilim' diye açıklaması var. Verilecek cezayla doktor Selçuk K. meslekten uzaklaştırılabilir" dedi. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@