Dr. Dağdemir'in Öldürülmesine Bir Tepki de Çanakkale'den geldi

ÇANAKKALE Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla, Samsun'da özel bir hastanede görev yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir'in öldürülmesine tepki gösterildi.

Sağlık 24.11.2015, 17:46
Dr. Dağdemir'in Öldürülmesine Bir Tepki de Çanakkale'den geldi
(DHA)- ÇANAKKALE Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla, Samsun'da özel bir hastanede görev yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Opr. Dr. Aynur Dağdemir'in öldürülmesine tepki gösterildi.

Çanakkale Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan Çanakkale Tabip Odası, Çanakkale Diş Hekimleri Odası, Çanakkale Barosu ve Çanakkale Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, Samsun'da bir hastanede kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Aynur Dağdemir'in görev sırasında öldürülmesini protesto etti. 'Yastayız, öfkeliyiz, isyandayız' yazılı siyah çelengin önünde, yaklaşık 50 kişilik grup adına açıklama yapan Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güleda Erensoy, şunları söyledi:

"Dr. Kamil Furtun bundan beş buçuk ay önce Samsun'da, çalıştığı hastanede öldürülmüştü. Bizler, Dr. Kamil Furtun cinayetinin 24 Kasım 2015 Salı günü Samsun'da yapılacak duruşmasını bekliyorduk. 19 Kasım 2015 Perşembe günü ise Samsun'da özel bir hastanede kadın doğum uzmanı olarak çalışan meslektaşımız Dr. Aynur Dağdemir, sekreterinin eski eşi tarafından bıçaklanarak canice öldürüldü. Meslektaşımız kadına yönelen bu şiddete karşı duyarsız kalmamış, başka bir kadını erkek şiddetinden korumak istemişti. Dr Aynur'un hayattan, çocuklarından, ailesinden, mesleğinden bir katil tarafından koparılması bizi fazlasıyla üzdü. Kuşkusuz olay öncelikle kadına yönelik bir şiddet vakası olarak tanımlanmalı ve kadın cinayetleri kapsamında ele alınmalıdır. Cinayetin hastanede, meslektaşımızın görevi başında olduğu sırada işlenmiş olması, hekim-hasta ilişkisine ve hekimlik uygulamasına bağlı olmasa bile olayın bir hekime yönelik şiddet- hekim cinayeti olduğu gerçeğini de ortadan kaldırmamaktadır."

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@