Domuz Gribi Muğla'da Can Aldı

MUĞLA'nın Menteşe İlçesi'ndeki bir hastanede yüksek ateş şikayetiyle tedaviye alınan ve H1N1 domuz gribi virüsü saptanan 55 yaşındaki Yaşar K. yaşamını yitirdi.

Sağlık 19.01.2016, 22:46
Domuz Gribi Muğla'da Can Aldı

(DHA)- MUĞLA'nın Menteşe İlçesi'ndeki bir hastanede yüksek ateş şikayetiyle tedaviye alınan ve H1N1 domuz gribi virüsü saptanan 55 yaşındaki Yaşar K. yaşamını yitirdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ameliyat servisinde temizlik elemanı olarak çalışan evli ve iki çocuk babası KOAH hastası Yaşar K., gribal enfeksiyona bağlı yüksek ateş şikayetiyle dün hastaneye başvurdu. Zatürreye yakalandığı orta çıkan Köse'nin sağlık durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakım servisine kaldırıldı. Burada yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Köse'nin kan tahlillerinin H1N1 pozitif çıktığı belirtildi. KOAH ve zatürreeyle birlikte hastalığın Yaşar K.'nin ölüme yol açtığı bildirildi.

Öte yandan, MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi İntaniye Servisi'nde, domuz gribi şüphesiyle 8 hastanın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@