Doktora, 'Ambulans çağırmadın' tekmesi

ADANA'da özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli pratisyen Dr.Talip Yalım, muayene ettiği bir hastanın yakınlarının tam teşekküllü hastaneye sevk için istediği ambulansı çağırmayınca tekmeli saldırıya uğradı.

Sağlık 04.12.2016, 11:55 04.12.2016, 15:55
Doktora, 'Ambulans çağırmadın' tekmesi

ADANA'da özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli pratisyen Dr.Talip Yalım, muayene ettiği bir hastanın yakınlarının tam teşekküllü hastaneye sevk için istediği ambulansı çağırmayınca tekmeli saldırıya uğradı. Yaralanan doktor, tedavi altına alınırken, saldırı anı tıp merkezinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Olay, dün saat 20.30'da Şakirpaşa Mahallesi'ndeki özel bir tıp merkezinde meydana geldi.

Acil servise getirilen 16 yaşındaki bir kızı muayene eden görevli Dr. Talip Yalım, hastanın yakınlarına, acil bir durum olmadığını söyledi. Genç kızın durumunun psikiyatrik olduğunu belirten Yalım'a, iddiaya göre hasta yakınları tepki gösterdi. Hastalarının ambulans çağrılarak tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilmesini isteyen genç kızın yakınları ile doktor arasında arbede çıktı. Hasta yakınlarından biri Talip Yalım'a 2 kez tekme attıktan sonra kaçtı. Hasta da tıp mrkezinden ayrıldı. Hafif yaralanan Yalım, çalıştığı tıp merkezinde yapılan ilk müdahale ardından çağrılan ambulansla Numune Hastanesi'ne götürüldü.

Hastaneye yatış işyemleri yapılan Dr.Yalım, saldırgandan şikayetçi oldu. Polis, saldırı anını kaydeden tıp merkezinin güvenlik kamerası kayıtlarından eşkalini belirlediği şüpheliyi yakalamak için başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@