Doğru Cilt Bakım Ürünleri İle Cildiniz Canlılığını Korusun

Yağlı, kalın, mat ve parlak görünüme sahip olan yağlı cilt genellikle problemli cilt olarak kabul ediliyor. Yağlı ciltlerde yağ bezleri yoğun bir şekilde yağ üretiyor. Genişlemiş gözenekler siyah noktalarla tıkalı olup bazı kimyasal maddelerden dolayı tıkanmış yağ bezinde akneye dönüşüyor.

Sağlık 27.11.2020, 21:16 27.11.2020, 21:22
Doğru Cilt Bakım Ürünleri İle Cildiniz Canlılığını Korusun

Yağlı, kalın, mat ve parlak görünüme sahip olan yağlı cilt genellikle problemli cilt olarak kabul ediliyor. Yağlı ciltlerde yağ bezleri yoğun bir şekilde yağ üretiyor. Genişlemiş gözenekler siyah noktalarla tıkalı olup bazı kimyasal maddelerden dolayı tıkanmış yağ bezinde akneye dönüşüyor. 

Ergenlik, genetik faktörler, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı, nemli sıcak hava, yanlış beslenme, hamilelik, stres, ağızdan alınan bazı ilaçlar ile hormonal faktörler yağlı cilt oluşumuna neden olabiliyor. Bireylerde cilt tipinin oluşumu ergenlik döneminde başlamakta olup fiziksel olgunluğa sağladığı bilinen hormonlar, yağ bezlerinin normale oranla çok daha fazla yağ üretmesine neden olabiliyor. Özellikle bu yaş dönemlerinde yağ üretimi fazla olan bireyler ciltlerinde sivilce problemi yaşayabiliyorlar. İlerleyen yaşla birlikte ise cildin yağ ve nem dengesi bozulabiliyor. Buna bağlı olarak cildin bazı bölgeleri yağlı bazı bölgeleri ise kuru form alıyor. Adet düzensizliği, hormonal değişikliklerin olduğu dönemler ve hamilelik süreci yağ üretiminin artıp sivilce sorununun oluşmasına neden olabiliyor. 

Yağlı ve akneli ciltler için cildi yağdan arındırıp derinlemesine temizleyecek ürünlerin kullanılması önem taşıyor. Turuncu Kasa’nın en kaliteli markalar tarafından üretilen akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici ve diğer ürünleri sayesinde cildin yağ üretimi azaltılırken doğal nemini de koruması sağlanabiliyor. 

Yağlı ciltlere sahip olan kişilerde üretilen sebum miktarı ve kalitesi düzensiz olduğunda ciltte akne ve akne kaynaklı leke oluşma riski çok daha yüksek oluyor. Özellikle ergenlik döneminde görülen akne problemi yetişkin erkeklerde ve kadınlarda da karşımıza çıkabiliyor. Yağlı ciltli kişilerin ciltleri daha kalın, gözenekleri belirgin ve geniş, yağlı bir görünüme sahip oluyor. Cildin fazla miktarda sebum üretmesi hem bu problemlere hem de sivilce ve siyah nokta gibi cilt pürüzlerinin oluşmasına neden oluyor. Karma ciltlerdeki cilt pürüzleri ile yağlanma sorunları çoğunlukla; alnı, burnu ve çeneyi kapsayan T bölgesinde görülüyor. Bu kişilerde yüzün ve vücudun diğer bölgelerinin normal hatta kuru cilt yapısına sahip olduğu durumlarla da karşı karşıya kalınabiliyor. 

Akne; sivilcelere neden olan yaygın bir cilt problemi olup kıl köklerinin ve deri altındaki yağ üreten bezlerin tıkanmasıyla sonuçlanıyor. Akne sorunu yaşayan kişilerin her gün cilt bakım tiplerine uygun cilt bakım ürünleri kullanarak bakım yapmaları ile kısa sürede sonuç alınması mümkün olabiliyor. Güneşin de akneler üzerinde kurutucu bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda bronzlaşmak da akne izlerinin daha az fark edilmesinde etkili olabiliyor. Diğer yandan ise güneş, boynuzsu tabakanın kalınlaşmasına sebep olabildiği için lekelerin ve komedonların daha da artması durumu ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bronzlaşmanın etkilerinin geçmesi ile birlikte komedin sayısının artmasıyla cilt lekelerinde de gözle görülür bir artış görülebiliyor. Lekelerin ve komedonların yeniden oluşmasının önüne geçilebilmesi için hem yaz hem kış mevsiminde cilt tipine uygun güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekiyor. Yağlı ve akne eğilimli cilt tiplerine sahip olan kişilerin akışkan ve su bazlı güneş koruyucu ürünlerini kullanmaları tavsiye ediliyor. 

Akneli ve yağlı ciltlere sahip olan kişilerin cildi tahriş etmeyecek, hidrolipidik film tabakasının veya boynuzsu tabakada yer alan lipitlerin yapısını bozmayacak hijyen ürünlerini kullanmaları daha doğru bir tercih oluyor. Cildi soyucu etkiye sahip tedavi görülmediği takdirde peeling etkili ürünlerin tercih edilmesi de söz konusu olabiliyor. Turuncu Kasa’da satışa sunulan, yağlı ve akne eğilimli ciltlerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş ürünler ile sağlıklı ve doğru cilt bakımı yapılabiliyor. 

Akneli ciltlerin görünümünün düzeltilmesi için temizlik en önemli adım olup yüzün hem sabah hem akşam sıkıştırıcı maddelerle zenginleştirilmiş olan çok hassas nötr bir sabun kullanılarak yıkanması gerekiyor. Temizleyici seçilirken uzmanlar cildin yağın çok fazla almayacak ürünlerin tercih edilmesini öneriyorlar. Aksi takdirde ters bir etkinin alınması ve yağ bezlerinin daha fazla yağ üretmesi söz konusu olabiliyor. Seçilen toniğin çok az miktarda alkol içermesi, bunun yerine ağrı dindirici maddelerle ve antiseptiklerle zenginleştirilmiş olan ürünlerin kullanılması faydalı oluyor. Koruyucu kremlerden cilde mat görünüm verip çabuk uçanların içerisindeki yağlı kısım deriyle doğrudan temas etmediğinden bu ürünler yağlı ve akneli ciltlerde daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor.

Turuncu Kasa her zaman için en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunma anlayışı ilkesi ile hareket ediyor. Markanın dünyaca ünlü markaların ürünlerine yer verdiği geniş yelpazedeki kategorilerinde; yüzdeki kızarıklık için krem, akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici, saç kaşıntısı için şampuan gibi spesifik amaçlara yönelik olarak üretilmiş pek çok farklı ürün yer alıyor. Siz de https://www.turuncukasa.com/ adresini ziyaret ederek Turuncu Kasa’nın sürekli olarak yenilediği ve genişlettiği ürün yelpazesini inceleyebilir, en uygun fiyatlarla sunulan en kaliteli ürünler arasından seçtiğiniz ürünleri alışveriş sepetinize ekleyebilir, ödemelerinizi saniyeler içerisinde kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@