Çocuk Acil Servisi İçin Bin Araçlık Konvoyla Şehir Turu Attı

SİNOP Atatürk Devlet Hastanesi'ne çocuk acil servisi açılması isteyenler, otomobilleri ve motosikletiyle yaklaşık bin araçlık konvoy oluşturup şehir turu attı.

Sağlık 13.12.2015, 19:59
Çocuk Acil Servisi İçin Bin Araçlık Konvoyla Şehir Turu Attı

(DHA) - SİNOP Atatürk Devlet Hastanesi'ne çocuk acil servisi açılması isteyenler, otomobilleri ve motosikletiyle yaklaşık bin araçlık konvoy oluşturup şehir turu attı.


Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne Çocuk Acil Servisi açılmasını isteyen, 8 yaşındaki çocuğu astım hastası, 12 yaşındaki çocuğu ise epilepsi hastası olan 40 yaşındaki Uğur Demirbaş’a destek olmak isteyen Sinoplular ilginç bir eylem gerçekleştirildi. Demirbaş’ın çağrısına kulak verenler, otomobil ve motosikletlerin yer aldığı yaklaşık bin araçlık konvoy oluşturdu. Konvoydaki araçlara üzerinde 'çocuk acil servisi istiyoruz' yazılı balonlar asıldı. Sanayi Sitesi karşısı TOKİ yolunda bir araya gelen vatandaşlar konvoy halinde şehir turu atarak Uğur Mumcu Meydanı’na geldi. Burada açıklama yapan Uğur Demirtaş, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne çocuk acil servisi bulunmadığı için hastaların mağdur olduğunu belirterek, "Devlet Hastanesi'nde çocuk acil servisi bulunmadığı için çocuklarımızı Samsun'daki hastanelere götürmek zorunda kalıyoruz. Yetkilerden yardım istiyoruz. Devlet hastanemize çocuk acil servisinin açılmasını tüm Sinop halkı istiyor. Çocuklarımız için bugün bu etkinliği düzenledik. Yetkililerin dikkatini çekmek istedik" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@