Bu sütyen biraz farklı

Stella McCartney mastektomi operasyonu geçirerek iki memesini de aldırmış kadınlara özel bir sütyen tasarladı.

Sağlık 30.09.2015, 20:38
Bu sütyen biraz farklı

Kanser nedeniyle memelerini aldırmak zorunda kalan kadınlar hastalığı atlattıktan sonra da bu operasyonun vücutlarında bıraktığı değişimle yaşıyorlar. Kadınların bu değişimi kabullenmesi; hatta sosyal ve cinsel hayatlarında eskisi gibi hissedebilmeleri biraz zaman ve kişisel çaba isteyebiliyor. Stella McCartney işte bu hastaların çabasına destek olabilmek adım bir adım attı.

N’olmuş sitesinin haberine göre, Stella McCartney mastektomi (Memenin herhangi bir rahatsızlık nedeniyle alınmasıdır) operasyonu geçirerek iki memesini de aldırmış kadınlara özel bir sütyen tasarladı. The Beatles üyesi Paul McCartney‘nin kızı olan Stella McCartney 1998 yılında kendi annesi Linda McCartney‘yi de üç senelik bir meme kanseri savaşının ardından kaybetti. Bu nedenle tasarım, Linda McCartney’in diğer ismi olan Louise’den ilham alınarak Louise Listening olarak adlandırıldı.

Bu tasarımıyla McCartney meme kanseri geçiren kadınlara hem şık hem feminen bir sütyen sunuyor. McCartney kadınların kendi stillerinden, feminenliklerinden ödün vermeden bu hastalığı atlatabileceklerini söylüyor. Beyaz dantellerle süslenmiş açık pembe bu sütyen, balen kullanmadan hazırlanmış. Tasarımın ön tarafında ise bir fermuar mevcut. Ayrıca sütyenin göğse baskı yapmayacak şekilde tasarlanmasına dikkat edilmiş. Tüm bu ayrıntılar iyileşme sürecine yardımcı olacak şekilde düşünülmüş.

Stella McCartney bu tasarımının yanı sıra kadınların meme kanseri konusunda bilinçlenmesini amaçlayan bir çalışma da yürütüyor. Bu yıl sütyenin satışından kazanılan para, meme kanseri hastaları ve onların aileleriyle çalışan “Hello Beautiful Foundation” adlı vakfa gidecek. Stella McCartney, meme kanserine dair yürütülen farkındalık çalışmalarında Cara Delevingne ve Kate Moss gibi moda dünyasının popüler isimleriyle çalıştı.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@