"Bu senenin modası bisiklet olsun"

BU yıl 'İyi ki Yeşilay var' konseptiyle gerçekleşen Yeşilay Haftası kapsamında, İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde bisiklet turu düzenlendi. Pedalların Yeşilay dayanışması için döndüğü turun...

Sağlık 06.03.2016, 20:49
"Bu senenin modası bisiklet olsun"
Bu yıl 'İyi ki Yeşilay var' konseptiyle gerçekleşen Yeşilay Haftası kapsamında, İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde bisiklet turu düzenlendi. Pedalların Yeşilay dayanışması için döndüğü turun İstanbul ayağına bini aşkın bisikletçi katıldı. Eminönü Sepetçiler Kasrı'nda başlayan tur tarihi yarımada gezisiyle sona erdi. Her yaşta bisikletçinin yer aldığı turda, katılımcılar, kötü alışkanlıklara karşı pedal çevirirken, 'Bu senenin modası bisiklet olsun' dediler.
“ORGANİZASYONA 1.300 KİŞİ KATILDI"
Organizasyon hakkında bilgi veren Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, “Şu anda herhalde 1.300 kişi falan oldu. Tarihi yarımadada hem Yeşilay'ın yaş gününü kutlayacağız hem de tarih, spor, kültür, çevre, her şey iç içe olacak. Keyifli bir tur olacağına inanıyoruz. Bisiklet ortak paydamız; yediden yetmişe, bay-bayan herkesin yapabildiği bir spor. Bu vesileyle hem spor yapıp hem kutlama yapıp hem de İstanbul'un tarihi kalbine giriyoruz, tarihini keşfediyoruz. Kültür de bunun içinde. Hepsi iç içe" dedi.
“SADECE ALKOL MUAYENESİ YAPMASINLAR, BİSİKLETLİLERE VE YAYALARA DA SAHİP ÇIKSINLAR"
Güzel havayla birlikte tarihi yarımadanın keyfini süren bisikletliler arasında bulunan ünlü haber spikeri Serdar Cebe ise“Bisikletçiler için çok güzel bir gün. Keşke her gün böyle olsa; her gün sokaklarda güvenli halde trafik polislerimizin desteğinde bisiklete binsek. Burada esas görev trafik polislerine düşüyor. Lütfen sokakta, caddede, her yerde trafik polisi istiyoruz. Sadece alkol muayenesi yapmasınlar; yayalara, bisikletlilere sahip çıksınlar" diye konuştu.
“SAĞLIKLI YAŞAMA EVET, BAĞIMLILIKLARA HAYIR"
Arkadaşlarıyla birlikte bisiklet turuna katılan öğrenci Demet Palasoğlu da, “Yeşilay adına geldik. Sigaraya, alkole, bağımlılığa karşı olmak için geldik. Sağlıklı yaşama evet diyoruz, bağımlılıklara hayır diyoruz" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@