Böbrek hastası, 4 yıl sonra kana kana su içiyor

ÇANAKKALE'de 4 yıldır böbrek bekleyen 54 yaşındaki Engin Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen naklin ardından eski sağlığına tekrar kavuştu ve kana kana su içebildiği için...

Sağlık 02.04.2016, 12:54
Böbrek hastası, 4 yıl sonra kana kana su içiyor
ÇANAKKALE'de 4 yıldır böbrek bekleyen 54 yaşındaki Engin Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen naklin ardından eski sağlığına tekrar kavuştu ve kana kana su içebildiği için mutlu olduğunu söyledi.

Çanakkale'de yaşayan evli ve 1 çocuk babası böbrek hastası Engin Erdoğan, 4 yıl boyunca İstanbul, İzmir ve Bursa'da hastanelerin kapısını çalarak nakil için sıra bekledi. Bir ay önce Çanakkale'nin Kepez Beldesi'ndeki ÇOMÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne organ nakil ünitesine başvuru yapan Erdoğan'a, 29 Mart Salı günü müjdeli haber geldi. Hastaneye yatan Engin Erdoğan'a 2 gün önce Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nden getirilen uygun organ, Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ve ekibi tarafından başarılı bir ameliyat ile nakledildi. Engin Erdoğan'ın eski sağlığına kavuştuğunu belirten ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul, "Engin bey yaklaşık 4 yıldır diyaliz hastası buna bağlı şeker ve tansiyon hastalığı var.

ÇOMÜ Organ Nakil merkezi olarak 10'uncu naklimizi başarıyla gerçekleştirdik. 4 yıldır idrarını yapamıyordu, idrarını yapmaya başladı" dedi. Sağlığına kavuşan Engin Erdoğan ise kana kana su içebildiği için mutlu olduğunu söyledi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@