Beyin ölümü gerçekleşen Emine Balkış, organlarıyla hayat verdi

Sinan KORKMAZER/ NEVŞEHİR, () -NEVŞEHİR Devlet Hastanesi'nde tansiyona bağlı geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi görürken beyin ölümü gerçekleşen 53 yaşındaki Emine Balkış’ın bağışlanan organları, 5 kişiye...

Sağlık 03.08.2016, 17:42
Beyin ölümü gerçekleşen Emine Balkış, organlarıyla hayat verdi

Sinan KORKMAZER/ NEVŞEHİR, () -NEVŞEHİR Devlet Hastanesi'nde tansiyona bağlı geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi görürken beyin ölümü gerçekleşen 53 yaşındaki Emine Balkış’ın bağışlanan organları, 5 kişiye umut ışığı oldu.
Nevşehir Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Şenay Karakuş Taşkın, Emine Balkış’ın yakınları ile görüşüp organ bağışı yapılmasını önerdi. Aile bu öneriyi kabul edince organ bağış merkezi ile irtibata geçilerek uygun hastalar bulundu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen ekip, Nevşehir Devlet Hastanesi ameliyathanesinde Balkış'ın organları alındı.

Karaciğeri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, sağ böbreği Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine, sol böbreği Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine, korneaları ise iki ayrı kişiye nakledilmek üzere Ankara Kornea Bankası'na ulaştırılmak üzere Ankara’ya gönderildi.
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, “Organ bağışı yapan Balkış ailesine de teşekkür ediyor, aynı zamanda başsağlığı diliyorum'' dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@