Asistan Hekimlerden Eylem

ŞANLIURFA'da Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görev yapan asistan hekimler, 4 aydır döner sermayeden mesai ücretlerinin verilmediğini öne sürüp eylem yaptı.

Sağlık 19.01.2016, 01:15
Asistan Hekimlerden Eylem

(DHA)- ŞANLIURFA'da Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görev yapan asistan hekimler, 4 aydır döner sermayeden mesai ücretlerinin verilmediğini öne sürüp eylem yaptı.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli asistan hekimler, 4 aydır döner sermayeden mesai ücretlerini alamadıklarını ileri sürerek hastane bahçesinde eylem yaptı. Uzun süredir iyi sağlık hizmeti veremediklerini, bunun yanı sıra ruhsal ve bedensel sağlıklarının da bozulduğunu iddia eden asistan hekimlerden Süleyman Koyunsever, şöyle dedi:

"Her geçen gün artan hasta yüküne karşı sağlıksız bir ortamda çalışmaktayız. Uzun zamandır sorunlarımız bulunmaktadır ve bu güne kadar bu sorunların bilinmesine karşı bu güne kadar çözülemedi. Asistanlık yıllarımızı ekonomik sıkıntılarla boğuşarak sürdürmekteyiz. Bu nedenle üniversiteden bir çok arkadaşımız ayrıldı. Bizler artık istifa eşiğine geldik. 4 aydan bu yana asistan ve hemşirelerin nöbet ücretleri yatırılmamaktadır. Bu sorunları çözmek adına yaptığımız tüm yasal girişimler, sözlü ve yazılı istekler meslektaşımız olmalarına rağmen yönetim tarafından muhatap bulamamıştır. Bir an önce bu sorunun giderilmesini istiyoruz."

Üniversite yönetimine tepki gösteren asistan hekimler, bir süre yaptıkları eyleme son verip görevlerine döndü.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@