Artık kendi dövmenizi kendiniz yapabileceksiniz

Eğer dövmede aradığınız şey yüzde yüz kusursuzluk ve estetik değilse; “basit olsun, anlamı olsun” diyorsanız...

Sağlık 20.11.2015, 11:36
Artık kendi dövmenizi kendiniz yapabileceksiniz

Kendi dövmenizi kendiniz yapmak ister miydiniz? “Bu pek iyi bir fikir değil bence” diye düşünenlerin yanısıra “Tabii ki!” diyenler de olacaktır diye tahmin ediyoruz. Bu biraz, dövmeye yüklediğiniz anlamla da alakalı. Eğer dövmede aradığınız şey yüzde yüz kusursuzluk ve estetik değilse; “basit olsun, anlamı olsun” diyorsanız kendi kendinize dövme yapmak hiç de fena bir fikir değil. Jakub Pollág da işte böyle düşünmüş olacak ki Kişisel Dövme Makine'sini yaratmış.

Nolm.us'tan Cansu Yalçın'ın haberine göre Personal Tatto Machine (Kişisel Dövme Makinesi), dövme yapma sürecini olabildiğince basitleştiren bir cihaz. Modern bir görünüme sahip bu alet, 9 voltluk bataryası ve içindeki küçük motorla ucundaki iğneyi yukarı aşağı hareket ettiriyor. Alet aynı zamanda siteril iğnelerin, tüplerin, lastik eldivenlerin ve antiseptik losyonun da içinde bulunduğu bir setle satılıyor. Böylece dövme yapma sürecinin güvenli olması da sağlanmış oluyor.

Pollág’ın amacı profesyonel dövme sanatçılarının yerini sarsmak değil: “Bu makine size daha kişisel bir seçenek sunmak için yapıldı. Eğer, diyelim ki kedinizin gerçekçi bir portresini istiyorsanız, bu makineyi kullanmamalı ve bir dövme stüdyosuna gitmelisiniz” diyor.

İşte o makineden çıkan dövmeler:

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@