Ameliyatsız Burun Estetiği?

Burun estetiği, burunda oluşacak beklentilerin neler olduğu, ne amaçla estetiğin yapılacağı gibi konular ile çeşitlenen teknikler ile yapılan bir uygulama niteliğindedir.

Sağlık 18.09.2020, 17:42 18.09.2020, 23:44
Ameliyatsız Burun Estetiği?

Burun estetiği, insan vücudunda estetik görünüm için önemli bir yere sahip olan burunun istenilen görünüme kavuşması için yapılan estetik çeşididir. Cerrahi operasyonla yapılan bu estetik uygulamaların yanı sıra yalnızca burun da çeşitli sebeplerle oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacı ile uygulanan ameliyat içermeyen estetik uygulamaları da mevcuttur. Burun dolgusu olarak isimlendirilen bu yöntem de burnun köprü alanına dolgu yapılarak işlem sonlandırılır. Çoğunlukla burun ucunda meydana gelen ve kötü bir görünüm sergileyen düşüklük, kırışıklık, basıklık gibi konuların çözümünde oldukça etkili bir yöntem olarak bilinen bu burun estetiği yöntemi, oldukça basit adımlar ile uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, olarak bilinen estetik türü tıp alanında gelişen teknoloji ile birlikte oldukça çeşitlilik göstermekte olan bir operasyon türüdür. Burunda yapılacak olan değişikliklere göre ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak çeşitlenen bu estetik yöntemi birçok beklentiye cevap vermektedir. Burun içerisinde ya da çevresinde doğuştan, darbe kaynaklı oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için uygulanan bu estetik rahat solunum sağlanamaması gibi etkenler içinde uygulanmaktadır.

Bu nedenle burun içerisinde görülen kemik ve kıkırdak kaynaklı bükülmelerin de düzeltilebilme olanağı sunduğu bu burun estetik yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ameliyat ve ameliyatsız yöntemler ile uygulanan bu estetik 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanabilmektedir. Ameliyat tercih edilerek yapılacak olan estetik uygulamalarında ameliyat öncesi hastanın isteği dikkate alınmalıdır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, burunda oluşacak beklentilerin neler olduğu, ne amaçla estetiğin yapılacağı gibi konular ile çeşitlenen teknikler ile yapılan bir uygulama niteliğindedir. Cerrahi operasyon tekniği ile uygulanan estetik yöntemi genel anestezi eşliğinde yapılmaktadır. İki farklı teknik kullanılarak uygulanan bu estetik uygulamalarında ilk teknik açık rinoplastidir. Burun delikleri arasında açılan küçük bir kesik yardımı ile yapılan bu teknik çoğunlukla şekil bozukluğu konulu burunlar için uygulanmaktadır. Bu operasyonda uygulanan İkinci teknik ise kapalı rinoplasti olarak bilinmekte ilgili kesi burun delikleri içerisinde yapılmaktadır. Bu teknik ise küçük ebattaki şekil bozuklukları için kullanılan bir teknik niteliğindedir.

Burun Estetiği Fiyatları?

Burun estetiği fiyatları, uygulanan estetik tekniği, doktor ve hastane tercihi gibi konulara göre değişiklik göstermektedir. Uygulanacak olan bu estetik yöntemlerde kullanılacak olan farklı cihazlar, hastanın hastane koşullarında kalış süresi gibi etkenlerinde etkili olduğu estetik fiyatları çoğu zaman özel kliniklerin tercih edilmesi ile de artış göstermektedir. Her alanı pahallı maliyetler ile çevrili olan estetik alanından bu estetik alanı da nasibini almıştır. Fiyat aralıklarında kesin bir bilgiye ulaşılamayan birçok detay etkilidir.

Burun Estetiği Sonrası

Sağlıksak sebepler ile yapılması zorunlu estetiğin yanı sıra zevki olarak yapılan burun estetiği de bulunmaktadır. Her iki alanda da farklı teknik uygulamalar kullanılan bu estetik sonrası hasta bakımı oldukça büyük önem içermektedir. Ameliyat yöntemi ile yapılan estetik uygulama sonrasında çoğunlukla burun etrafında ağrı ve şişlik gibi etkenler görülebilmektedir. Ağrının minimize edilememesi için sürekli ağrı kesici kullanımı yapılmalı, ameliyat işlemi sonrasında en az 6 saat ayağa kalkılmamalıdır. Bu cerrahi operasyon sonrasında oluşacak olan komplikasyonların başında geniz’e akan kan sızıntısı gelmektedir. Bu sızıntının en aza indirilmesi için yaklaşık 15 günlük süre zarfında yüksek yastık kullanımı gerekmektedir. Bu estetik türünün iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gün süre ile sınırlanmaktadır. Bu süreçte hastanın kendine iyi bakması, burun alanına herhangi bir darbe almaması sağlıklı burun estetiği için oldukça önem içermektedir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@