26 yaşındaki 6 aylık hamile kadın kanseri yendi peki ama Nasıl?

SAMSUN'da 26 yaşındaki 6 aylık hamile Müge Pirdal, mesane kanserini özel bir hastanede yapılan başarılı bir operasyonla yenerek sağlığına kavuştu. Samsun'da idrarda kanama şikayetiyle Medical Park Samsun Hastanesi Üroloji...

Sağlık 12.04.2016, 16:36
26 yaşındaki 6 aylık hamile kadın kanseri yendi peki ama Nasıl?
SAMSUN'da 26 yaşındaki 6 aylık hamile Müge Pirdal, mesane kanserini özel bir hastanede yapılan başarılı bir operasyonla yenerek sağlığına kavuştu.

Samsun'da idrarda kanama şikayetiyle Medical Park Samsun Hastanesi Üroloji Kliniği’ne başvuran 6 aylık hamile Müge Pirdal'ın yapılan tetkikler sonucunda idrar torbasında tümör olduğu tespit edildi. Mesane kanseri teşhisi konan 6 aylık hamile kadının bebeğine zarar vermeden tümörün nasıl temizlenebileceği ile ilgili yapılan çalışmalar sonrası, dünyada genç hamileler arasında 40 hastada rapor edilen tümör, endoskopik yöntemle temizlendi. Bu süreç ile ilgi açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Hamit Öztürk, "Yapılan değerlendirmede hastanın idrar torbasında tümöral oluşum gözlenmesi üzerine kliniğimize yatırılmasına karar verdik. Anne adayı 6 aylık gebe olduğu için gebelik sonuna kadar operasyonun bekletilmesi, bebeğin yaşamını tehdit edebileceği gibi tümörün de yayılmasına neden olabilirdi. Gebelik sırasında tümör oluşumu dünyada nadir vakada bildirilmişti. Hem anne hem de bebeğe zarar gelmeden operasyon yöntemleri değerlendirilip spinal anestezi ile tümöral oluşuma müdahale etme kararı alındı. Hastaya narkoz verilmeden ‘spinal anestezi’ ile belden uyuşturularak, herhangi bir kesi yapmadan idrar kanalından girilerek kanserli alan tamamen kazınarak temizlendi. Hastamız hamileliğinde herhangi bir sorun olmadan sorunsuz bir şekilde taburcu edildi. Kontrollerine devam etmekteyiz" dedi.

Ameliyatla sağlığına kavuşan Müge Pirdal ise "Çocuk sahibi olacağımız için çok sevinmiştik, 6 ay sonra mesane tümörü olduğumu öğrendim. Çocuğumu kaybetme korkusu ve geçirdiğim hastalık çok kötü günler yaşamamıza neden oldu. Doktorlarım ilk günden korkulacak hiç bir şey olmadığını, beni ve çocuğumu sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edeceklerini söylediler. Şuan her şey yolunda ve hamileliğime sağlıklı bir şekilde devam ediyorum. Benden hiçbir zaman desteklerini ve güler yüzünü esirgemeyen doktorlarım Yrd. Doç. Dr. Hamit Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Abdullah Açıkgöz ve tüm personellere teşekkür ederim" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@