1.5 yaşındaki Egemen, anjiyo ile sağlığına kavuştu

SAMSUN'da doğuştan kalp hastası olan 1.5 yaşındaki Egemen Zengin, özel bir hastanede yapılan anjiyo ile sağlığına kavuştu.

Sağlık 11.08.2016, 17:05
1.5 yaşındaki Egemen, anjiyo ile sağlığına kavuştu
SAMSUN, () - SAMSUN'da doğuştan kalp hastası olan 1.5 yaşındaki Egemen Zengin, özel bir hastanede yapılan anjiyo ile sağlığına kavuştu.

Samsun’da yaşayan Ülker Zengin, doğuştan kalp hastası olan oğlu 1.5 yaşındaki Egemen Zengin'i Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Kliniği'ne götürdü. Köprü damar (PDA) tanısı konulan minik Egemen, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra anjiyoya alındı ve köprü damarın cihazla kapatılması işlemi yapıldı. Egemen Zengin, köprü damarı kapatılmış olarak anjiyodan bir gün sonra da sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edildi.

Operasyonu gerçekleştiren Uzm. Dr. İrfan Oğuz Şahin şunları söyledi:

"Çocuk kalp hastalıklarının bir kısmı ilaçlarla tedavi edilemeyip ameliyat olmayı gerektirmektedir. Günümüzde ise anjiyo ile ağır ameliyatlara ve uzun yoğun bakım sürelerine gerek kalmadan tedavi sağlanabilmektedir. Bu metotta küçük çocuklarda bile kasıktaki damarlardan girilerek ve özel aletler-cihazlar kullanılarak hastanın kalbindeki darlıklar giderilebilmekte, delikler ve köprü damarı gibi (PDA) yapılar kapatılabilmektedir."

Egemen Zengin’in babası Ülker Zengin de, çocuğunun sağlığına kavuşmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek doktorlara teşekkür etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@