Sağlık çalışanları toplu taşıma araçlarını artık ücretsiz kullanacak: Ancak tek bir şart var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre; sağlık çalışanları yıl sonuna kadar toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek. Ancak bu hakkın kullanabilmesi için tek bir şart bulunuyor.

Kamu Haberleri 28.10.2021 - 08:47 28.10.2021 - 08:49 Ali Parim

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık çalışanlarına tanıdığı 'toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanma' hakkı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye geneline yayıldı.

28 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararla; kamu ya da özel farketmeksizin sağlık hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlarda çalışanların toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz kullanabilmelerinin önü açıldı. Ancak kararda; bu hakkı kullandırma yetkisi belediyelere tanındı. Yani belediyelerin karar vermesi şartıyla sağlık çalışanları toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden ücretsiz yararlanabilecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TOPLU ULAŞIM NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ?

1 Ekim 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bu karar, 31 Aralık 2021'e kadar devam edecek. Yani sağlık çalışanları, belediyelerin izin vermesi şartıyla yıl sonuna kadar toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@