Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonuçları Belli Oluyor! 20 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımında Son Durum!

Sağlık Bakanlığı 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin başvuru süreci tamamlandı. Sonuçların açıklanmasına ise kısa bir süre kaldı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonuçları Belli Oluyor! 20 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımında Son Durum!

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda duyurusu yapılan 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin tercih süreci başlatılmıştı. ÖSYM tarafından konuya ilişkin başvuru kılavuzunun yayımlanmasının arından başlayan tercih işlemleri tamamlandı.

Merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 20 bin kişinin alınacağı kadrolar için başvuru süreci 16 – 22 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. ÖSYM AİS üzerinden tercihlerini tamamlayan adaylar başvuru sonuçlarını büyük bir heyecanla bekliyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklanan 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin başvuru kılavuzu kısa bir süre önce açıklanmıştı. ÖSYM tarafından merkezi atamam sistemine göre KPSS puanları baz alınarak yapılacak atamalar için adaylar tercihlerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 16 Aralık’tan itibaren yapmaya başladı.

22 Aralık 2021 saat 23.59’a kadar devam eden başvurular sonrasında sonuçların açıklanmasını bekleyen çok sayıda aday, sonuçların açıklanmasını iple çekiyor. Sonuç açıklanmasına ilişkin ise henüz resmi bir tarih belirlenmedi. Ancak önümüzdeki haftalarda Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı atama sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Hangi Kadrolarda Alım Yapacak?

Sağlık Bakanlığı’nın 20 bin sözleşmeli personel kadrolar için alım yapacağı kadrolara ilgi bir hayli yoğundu. ÖSYM başvuru kılavuzuna göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 bin 348’i hemşire, 1.600’ü ebe ve 6 bin 604’ü sağlık teknisyeni ile psikolog, biyolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, dil ve konuşma terapisti vb. birçok farklı kadroda atama yapılacak.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçlarının açıklanacağı tarihler henüz belirlenmedi. 22 Aralık’ta sona eren başvuru tarihinin ardından, KPSS puanları ile ÖSYM üzerinden başvurularını ilgili kılavuza göre tamamlayan adaylar, yine ÖSYM AİS üzerinden atama sonuçlarını öğrenebilecekler. Sonuçların öğrenilmesi için T.C. kimlik numarası ve ÖSYM AİS şifreleri ile sisteme girilmesi yeterli olacaktır.