Sağlık Bakanlığı Alo 182 hattı için personel arıyor: Başvuru şartları neler? Kaç kişi alınacak?

2022 yılında iş hayatına bambaşka bir yön vermek isteyen kişiler için yeni dönem ilanları yayınlanmaya başladı. Sağlık Bakanlığının randevu hattı olan ALO 182 (MHRS) için personel ilanı açıldı. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen ve iş hayatını bu görev üzerine planlamış olan kişiler, iş ilanının duyurulmasından sonra konuya ilişkin ayrıntıları araştırmaya başladı. İşte ALO 182 personel alımı ilanının ayrıntıları…

Sağlık Bakanlığı Alo 182 hattı için personel arıyor: Başvuru şartları neler? Kaç kişi alınacak?

2021 yılının ekonomik dalgalanmalarından sonra 2022 yılında daha iyi şartlarda yaşayabilmek amacı ile farklı iş imkanlarını araştırmaya başlayan vatandaşlar, yeni dönem itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarının ve onlara bağlı diğer kurumların ilanlarını yakından takip etmeye başladı.

2022 yılı itibari ile kamuya bağlı olan ya da kamuya hizmet veren bir pozisyonda istihdam edilmeyen kişileri sevindiren yeni dönem iş ilanları, teker teker teker yayınlanmaya başladı. Yayınlanan personel alımı ilanlarının arasına yeni bir ilan daha eklendi. Sağlık Bakanlığı için hizmet veren ALO 182 MHRS hattı için farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personellerin alınacağı duyuruldu.

Personel Alımı İlanını AssisTT Duyurdu!

Yeni dönem personel alımı ilanları kapsamında en çok takip edilen kurumların başında gelen Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara yıllardır ALO 182 MHRS hizmeti veriyor. Vatandaşların tüm hastane randevuları için rahatlık ile kullanabilecekleri bir sisteme sahip olan ALO 182 Sağlık Bakanlığına hizmet veren AssisTT tarafından yönetiliyor. AssisTT yeni dönem itibari ile bazı illerde ALO 182 personel alımının yapılacağını duyurdu.

ALO 182 Personel Alımının Yapılacağı İller Açıklandı!

Sağlık Bakanlığına bağlı olan AssisTT’in 2022 yılında, bazı illerde ALO 182 kapsamında personel istihdamının yapılacağını duyurmasından sonra kariyerine bu meslek doğrultusunda planlamış olan vatandaşlar, ilan detaylarını araştırmaya başladı. Konu ile ilgili olarak AssisTT resmi internet sitesiz üzerinden personel alımının yapılacağı illeri açıkladı. Buna göre yeni dönem ALO 182 personelleri Erzurum, Adıyaman ve Rize illerinde istihdam edilecek.

Eğitim Şartı Getirildi!

AssisTT’in ALO 182 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en az önlisans mezunu olması şartı getirildi. Adaylardan KPSS puanı istenmeyecek.