Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sevindiren müjdeler! 30 bin sağlık personeli ve 10 bin işçi mülakatsız alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından müjdeleri art arda sıraladı. En önemli müjdesi ise 30 bin sağlık personelinin mülakatsız alınacağını duyurması oldu.

Gündem 25.11.2021 - 22:08 25.11.2021 - 22:12 Mustafa Çokyaşar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından önemli açıklamarda bulundu. Fahrettin Koca'nın açıklamarından satır başları şunlar:

50 bin metrekarelik aşı üretim merkezi geliyor

Koronavirüs'ün ilk zamanları aktif bir aşı üretim merkezimizin olmaması büyük eleştirelere neden olmuştu. Sağlık Bakanı, 50 bin metre kare büyüklüğünde olan aşı ARGE üretim merkezinin çalışmalarına ileriki günlerde başlanacağını duyurdu. Projenin hayata geçirilmesi için önce ihaleye çıkılacak. Projenin en geç 2022 yılı sonunda tamamlanması öngörülüyor.  Fahrettin Koca, yapılacak aşı üretim tesisinin dünyanın en büyüklerinden bir tanesi olacağını açıkladı.

Molnupiravir 1 ay içinde vatandaşların elinde olacak

Dünyanın ilk koronavirüs ilacı Molnupiravir, düşük maliyetle 3-4 hafta içinde vatandaşların hizmetine sunulacak. İlaç, koronavirüs tedavisinde ölüm oranlarını büyük oranda azaltacak.

30 bin sözleşmeli personel kura ile alınacak

Bu da üçüncü müjde olsun diyerek haberi veren Koca, daha önce 40 bin kişi sağlık personelini alacakları sözünü yiniledi. Bu kapsamda ilk olarak KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Diğer 10 bin personel ise sürekli işçi statüsünde alınacak ve yine alımlar kura ile olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@