Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 40 bin sağlıkçı ataması açıklaması! Atama tarihleri ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da 40 bin sağlıkçı atamasına ilişkin açıklama geldi. Peki 40 bin sağlıkçı atamasının yapılacağı tarih belli oldu mu?

Kamu Haberleri 09.11.2021 - 08:36 09.11.2021 - 08:36 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 40 bin sağlıkçı ataması yapılacağını müjdelemesinin ardından bir açıklama da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi.

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını paylaşan Bakan Koca, bu kararın yoğun bir hazırlık sürecinin ardından alındığını vurgulayarak, "Cumhurbaşkanımız açıklamayı yaptı. Yoğun bir hazırlık sürecinin ardından yeni sağlık çalışanı arkadaşlarımızın atama kararı alındı. 40.000 arkadaşımız, nitelikli eğitimleri ve sorumluluk duygularıyla halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden, aramıza hoş geldiniz diyorum." dedi. 

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçmiş ve buradaki konuşmasında "Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum." ifadelerine yer vermişti. 

40 BİN SAĞLIKÇI ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

40 bin sağlıkçı atamasının ne zaman yapılacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili yayınlanacak başvuru kılavuzu ile kadro ve branş dağılımı belli olacak. Bakanlığın ilerleyen günlerde başvurular hakkında duyuru yapması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@