Resmi Gazete yayımlandı! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden alındı mı?

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti'nin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, üstü kapalı şekilde Lütfi Elvan'ı eleştirmişti. Erdoğan'ın konuşmasını salondaki bütün milletvekilleri alkışlarken, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın Erdoğan'ı alkışlamadığı görülmüştü. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Lütfi Elvan'ın görevden alınacağı konuşuluyordu. Resmi gazete az önce yayımlandı.

Gündem 20.11.2021 - 01:17 20.11.2021 - 01:22 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında "Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam." diyerek eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı eleştirmişti. Erdoğan'ın bu konuşmasını bütün salon ayakta alkışlarken Lütfi Elvan'ın alkışlamadığı görülmüştü. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı ile fikir ayrılığı yaşadığı yönünde yorumlar yapılmıştı.

Daha önce de Lütfi Elvan hakkında istifasını sunduğu, ancak Cumhurbaşkanı tarafından bekletildiği iddia edilmişti. Bugün yayımlanan Resmi Gazete'de Lütfi Elvan'ın görevden alınacağı konuşuluyordu. Resmi gazetenin bugunkü sayısında Lütfi Elvan görevden alınmadığı görüldü. Lütfi Elvan Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevine devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@