Resmi Gazete Kararı! Yangın, Sel ve Doğal Afetlerde Zarar Görenler için iBAN Kampanyası Düzenlenebilecek

Yangın ve sel gibi doğal afetlerden zarar gören vatandaşlara yardım amacıyla kampanya başlatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre kampanyalar AFAD Başkanlığı'nca yürütülecek.

Finans 13.08.2021 - 11:41 13.08.2021 - 11:41 Mustafa Karagöz

Resmi Gazete'de yangın ve sel gibi doğal afetlerde vatandaşlardan kampanya düzenlenmesine ilişkin yeni bir karar yayımlandı. Karara göre doğal afetlerden zarar gören vatandaşlar içi AFAD Başkanlığı yardım kampanyası başlatabilecek. 

YARDIM KAMPANYASI KARARI RESMİ GAZETE'DE

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan akrar kapsamında; yurtiçinde yaşanan yangın ve seller ile bundan sonra meydana gelebilecek doğal afetler için kampanyalar başlatılacak. Kampanyaların amacı genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlaması olacak. Resmi Gazete'de yer alan kararda kampanyaların fet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'nca düzenleneceği bildirildi. 

Yine kampanyalarda vatandaşlardan yardım toplanacak yada diğer kamu kurumları, belediyeler, valilikler gibi bakanlıkların topladığı bağışların aktarımı AFAD tarafından ilan edilecek hesaplarda toplanacak. 

Resmi Gazete'de İlan Edilen Karar Metni

"28/7/2021 Tarihinde Başlayan ve Başta Akdeniz ile Ege Kıyılarındaki İller Olmak Üzere Farklı İllerimizde Meydana Gelen Yangın Afetleri ile Ülkemizin Birçok Bölgesinde Meydana Gelen Sel Afetlerinden Zarar Gören ve Bundan Sonra Meydana Gelebilecek Yangın ve Sel Afetlerinden Zarar Görecek Afetzedeler İçin Yardım Kampanyası Başlatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4372)"

iban-kararı

AFAD'DAN KARAR AÇIKLAMASI

Resmi Gazete'de yayımlanan karar sonrasında AFAD Başkanlığı'ndan bir basın açıklaması geldi. Kurum tarafından yapılan kısa bilgilendirme açıklamasında kampanyalar kapsamında kullanılacak hesaplar hakkında bilgi verildi. 

AFAD ayni tardımların afet bölgelerinde oluşturulacak depolar üzerinden sağlanacağını duyururken nakit yapılacak yardımların AFAD'ın ilan edeceği hesaplar üzerinden olacağını bildirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@