Rasim Ozan Kütahyalı, Berat Albayrak ile ilgili yeni gelişmeyi "Yeri yerinden oynatacak" diyerek duyurdu!

Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz yıl Instagram paylaşımıyla istifa ettiğini duyuran eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ile ilgili yeni gelişmeyi, "Yeri yerinden oynatacak" diyerek duyurdu.

Gündem 10.11.2021 - 17:13 10.11.2021 - 17:14 Ali Parim

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve aynı zamanda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ile ilgili bir dizi sosyal medya paylaşımı yapan gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, bu paylaşımların ardından Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın kendisini aradığını ve Berat Albayrak'la ilgili yeni gelişmeyi paylaştığını söyledi. 

Kütahyalı, "Berat Albayrak'ın hala unutulmayan ve konuşulan vakar istifasına dair yazdıklarımla ilgili üstad Sadık Albayrak beni aradı. 1 saat çok keyifli muhabbet ettik. Verimli bir sohbet oldu. Sadık Albayrak önce bir kelimeme itiraz etti. Berat Albayrak'ın i'tikafa girdiğini ifade etti. İ'tikaf kelimesinin altını çizdi. Bu kavram (i'tikaf) böylece Türk siyaset literatürüne dahil olmuş oldu." dedi. 

"YERİ YERİNDEN OYNATACAK"

Ardından Berat Albayrak'ın tüm süreci ve daha fazlasını anlatan bir kitap yazdığını açıklayan Kütahyalı, "O kitabın yazımıyla meşgul durumda. Yani kısacası: Yeri yerinden oynatacak bir Berat Albayrak kitabı geliyor!" ifadelerine yer verdi. 

"Berat Albayrak'ın bu olay yaratacak kitabının ismini kendisi de yazar olan üstad Sadık Albayrak'a sordum, o konuda tüyo vermedi." diyen Kütahyalı, ancak Albayrak'ın daha önce kullandığı "At izi, it izi" kavramının çarpıcı bir kitap başlığı olabileceğini ifade etti.

Rasim Ozan Kütahyalı açıklamasının devamında şunları kaydetti;

"Sadık Albayrak "Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar" diye bir kitlenin olduğunun ve bunların ilk günden beri Berat Albayrak'a düşmanlık yaptığının da özellikle altını çizdi. Yüzünü kıbleye, sırtını dolara yaslayanlar...

"2022 İÇİNDE KİTABIN YAYIMLANMASI BEKLENİYOR"

Umuyorum Berat Albayrak'ın büyük ilgi görecek bu kitabı, benim epey yazıp bir türlü bitiremediğim "Sultan Hamid, Kemal Paşa ve Tayyip Bey" ile bugünkü Türkiye'yi anlattığım "Devlet, Parti ve Aile" kitaplarıma benzemez. 2022 içinde bu kitabın yayınlanması bekleniyor."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@