Ramazan Bayramı 2022 Ne Zaman? Tatil Uzatılacak mı, Kaç Gün Olacak?

11 ayın sultanı Ramazan'ın gelmesi ile Ramazan Bayramı tatili için de araştırmalar başladı. Ramazan Bayramı 2022 ne zaman, tatil kaç gün olacak, uzatılacak mı? Haberimizde.

Ramazan Bayramı 2022 Ne Zaman? Tatil Uzatılacak mı, Kaç Gün Olacak?

11 ayın sultanı Ramazan 2 Nisan 2022 Cumartesi günü başladı. Farz olan oruç ibadeti yerine getiriliyor, teravih namazları kılınıyor, iftar yemekleri düzenleniyor, iftar çadırları kuruluyor. Ramazan ayının sona ermesi ile Ramazan Bayramı 2022 başlamış olacak. Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak, tatil uzatılacak mı?

Ramazan ayının başlaması ile aileleriyle tatil planları yapanlar bayram tatili için araştırmalara başladı. Bayram tatilinin ne zaman başlayacağı ve kaç gün olacağı merak ediliyor. 2022 Ramazan Bayramı mayıs ayına denk geliyor. 1 Mayıs 2022 arefe, bayramın ilk günü de 2 Mayıs 2022 olacak.

Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?
Bu sene Ramazan Bayramı pazartesi günü başlıyor. Bayram tatili 3 gün boyunca devam edecek. Arefe günü ve bir önceki cumartesi günü de dahil edildiğinde bayram tatilini 5 gün olarak düşünmek mümkün.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ UZATILACAK MI?

Önceki yıllarda bayramdan sonra gelen günler de dahil edilerek tatil 9 güne çıkarılıyordu. 2022 yılında da bayramdan sonraki günler tatile dahil edilecek mi, edilmeyecek mi merak ediliyor. Şu an için tatilin uzamasına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.