Rafet Ural'ın kaleminden o ziyaret ve beklentiler...

Geçtiğimiz haftalarda Lider Eğitimci Yazarlar Derneği'nin Milli Eğitim Bakanlığı'nda gerçekleştirdiği ziyaretin yankıları hala sürüyor. Kuruculardan Rafet Ural'da o ziyarete ilişkin düşüncelerini sitemiz kamugundemi.com aracılığıyla sizlerle paylaştı...

Rafet Ural 29.08.2017, 12:33
Rafet Ural'ın kaleminden o ziyaret ve beklentiler...

Eğitimci  Yazar   Rafet URAL  Milli Eğitim Bakanlığındaki İzlenimlerini yazdı.

ÖĞRETMEN  DOSTU  BİR  BAKANLIK  GÖRDÜM…

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği olarak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nı heyet olarak ziyaret ettik. Bakanlık  dönüşü bu yazıyı kaleme almanın  benim ve eğitim camiası için elzem olduğuna karar verdim.

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği ilkeli  duruşu , sorun ile birlikte çözüm önerilerini sunmayı kendine düstur edinmiş  tavrıyla  sizlerin arasından çıkmış gönüllü , eli kalem tutan öğretmen arkadaşların oluşturduğu bir hareket.  

Yüce Mevla’mın  ilk emri son nefese kadar ‘OKU’ . Biz bu yola engelleri aşmak için çıktık.En büyük engelin yine kendimiz olduğunu fark ettiğimizde bu yola çıkmaya karar verdik.

Değerli eğitimci arkadaşlar sizlerinde bildiği gibi büyük çığlar kar tanesi ile başlar dedik ve  sizler ile el ele vererek  çığ oluşturmaya niyet ettik.Bu yolda bizleri buluşturana şükürler olsun…

Söz uçar, yazı kalır.’ Hikmetli sözünden hareketle insanlar araştırarak ,düşünerek ve dinleyerek  elde ettikleri birikimleri yazarak muhafaza etmişler.Yazarak bu tecrübelerden başka insanların istifade etmesini arzulamışlar.Niye yazıyorsun diyenlere verilecek en güzel cevap bu olsa gerek. Kısacası başkasının derdi ile dertlendiğimiz için bu yoldayız ve her daim yolda olacağız.

Bakanlık temaslarımızda Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ Bey ile çok samimi içten bir sohbet gerçekleştirdik.Bakanlığın en yukarısında böyle bir bürokrat görmek  heyet olarak bizi bu yolda daha da heyecanlandırdı.

Diğer  ziyaretimiz  kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir milyon çalışan ile Türkiye’nin en büyük ve en dinamik Bakanlığının başındaki personelden sorumlu İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU Bey ‘di. Kendisi yoğun iş temposu arasında bize bir saatten fazla zaman ayırdı.Bu makamlara yıllar önce birkaç defa gittiğimi özellikle belirtmek isterim.Kendisi fazlası ile ‘öğretmen dostu ‘ bir bürokrat.Her şeyden önce kendisini tanımlarken ‘bende öğretmenim’ diye cümleye başlaması hepimizin  yüreğini okşadı.Öğretmen kökenli bir bürokrat olması hasebiyle kendisine ilettiğimiz sorunların hepsine vakıf olduğunu görmek beni ziyadesiyle mutlu etti.

Sorunlar ile birlikte çözüm yolları aradığı ve bu konuda çeşitli çalışmalar yaptığını belirtmek isterim.Karşılıklı istişareye önem veren Genel Müdür , sunduğumuz çözüm önerilerini tek tek not aldı. 

Ülkemizi yöneten Devlet büyüklerimizdeki sıcak samimiyeti üst düzey bürokratlarda da görmek ülkemiz adına daha da güzel günlerin geleceğinin habercisi.

Son yapılan özür grubu sonuçlarını 6 saat gibi kısa bir sürede sonuçlandırmış olması İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün dinamik yapısını ve çalışkanlığını somut olarak ortaya koymuştur.Kamuoyundan bu konuda çokça takdir almıştır. Bu işin mutfağında (Öğretmenler Odası) olan bir öğretmen olarak  kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Milli Eğitim Bakanı Sayın  İsmet YILMAZ Bey’ in Sivaslı olmasından dolayı Bakanlık içinde bir ‘Sivas Havası’ estiğini belirtmeden geçemeyeceğim.Bakanlık koridorunda Sivas Sergisi açılmış olması bunun en güzel örneği.Yüze yakın eserin sergilendiği ,Sivas’ın  tarihi ve kültürel değerlerini Bakanlık koridorunda ziyaret edebilirsiniz. Bir Sivaslı olarak Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ Bey’ i  bu hassas davranışından dolayı tebrik ediyorum.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@