Okuma yazma seferberliğine ilk destek bu ilimizden geldi

KamuGundemi.com - Bunun en güzel örneği, yukarıda verdiğimiz örnek olayda vuku bulmuştur. 

Rafet Ural 10.02.2018, 12:06 10.02.2018, 13:05
Okuma yazma seferberliğine ilk destek bu ilimizden geldi

KamuGundemi.com - CUMHURBAŞKANIMIZIN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNE İLK DESTEK KAYSERİDEN GELDİ

İLK OKUMA YAZMA KURSU KAYSERİ İLİNDE AÇILDI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta atv canlı yayınına telekonferansla bağlandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın” diyerek yurt genelinde okuma yazma seferberliği için gerekli talimatların verildiğini belirtti…

Birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Müge Anlı ve ekibi okuma yazma bilmenin önemine vurgu yapmaya devam ediyor. Müge Anlı bu defa da canlı yayında okuma yazma seferberliği başlatmıştı. Müge Anlı'nın başlattığı projenin son adımını Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV canlı yayınında attı. Müge Anlı'nın programına telekonferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, başlatılan projenin önemine vurgu yaparak, tarihi seferberliği başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, okuma yazma seferberliğiyle ilgili gerekli talimatların verildiğini duyurdu.

İşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine ERDOĞAN Hanımın yaptığı bu seferberliğe yurt genelinde ilk yanıt Kayseri ilinden geldi. Türkiye genelinde bu çağrıdan sonra ilk okuma yazma kursu Melikgazi İlçesi Mehmet Miraboğlu İlkokulunda açıldı. Okul Müdürü Mustafa Sönmez; “Televizyon ekranlarından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in okuma yazma konusunda ki konuşmalarını izledim. Okula geldiğimde bu durumdan haberdar olan veliler, okula gelip okuma yazma öğrenmek istediklerini belirttiler. Ben de bu konuda okul müdürü olarak ‘halka hizmet hakka hizmet’ bilinci ile hareket ederek yazışmaları aynı gün elden takip ederek üç iş gününde okuma yazma kursumuzu açtık. Daha sonra öğrendim ki kursumuz, Cumhurbaşkanımızın bu emrinden sonra Kayseri ve Türkiye de açılan ilk kurs olma özelliği taşıyor. Bundan dolayı hem şehir olarak hem de okul olarak gururluyuz. Bu ve benzeri sosyal sorumluluk projelerinin daima destekçisi olacağız.” diye açıklamada bulundu.

Yaptığı hemen hemen her programda okuma yazma bilmenin önemine vurgu yapan Müge Anlı, 4 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan programında okuma yazma seferliğini başlatmıştı. Her sabah yaptığı programlarda birçok hassas konuyu gündeme getirip çözüme kavuşmasına büyük katkıda bulunan Müge Anlı ülkenin yarası olan bir konuyu daha çözüme kavuşturmak için elini taşın altına koydu.

Bu konuda program yapımcısı Müge Anlı Hanımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bu şekilde toplum önünde olan insanların sosyal sorumluluk projelerine ön ayak olmalarına çok güzel bir örneklik teşkil ettiği için tebrik ediyorum.

Bu anlamlı çağrıya bu kadar kısa sürede yanıt veren Kayseri İline ve Okul Müdürümüze teşekkürü borç bilirim. Türkiye de bürokratik işlerin eskiden nasıl işlediğini orta yaş üzeri herkes bilir. Şükür artık, eskiden olduğu gibi  “bugün git yarın gel” dönemi bitti. Devlet millet el ele. Devlet kurumları halkın her daim hizmetinde. Bunun en güzel örneği, yukarıda verdiğimiz örnek olayda vuku bulmuştur. 

Rafet URAL
Eğitimci Yazar


 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@