PTT'den Para Dağıtılıyor Herkese Kredi! Haberlerine Resmi Açıklama

PTT şubelerinden herkese kredi veriliyor, para dağıtılıyor haberlerine dair resmi açıklamada bulundu. Kurum açıklamasında bu tarz haberlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Son günlerde bazı internet sitesleri ile sosyal medya hesaplarında PTT'den kredi verildiğine dair haberler paylaşılıyordu. PTT basında yer alan bu haberlere dair resmi açıklamada bulundu. 

PTT'DEN HERKESE KREDİ HABERLERİNE RESMİ AÇIKLAMA

PTT tarafından sağlanan ihtiyaç kredisine ilişkin basında son günlerde çok fazla haber yer almaya başlamıştı. PTT'nin para dağıttığına, herkese kredi verdiğine dair iddiaların yer aldığı haberlerde nakit ihtiyacı olanların kuruma başvuru yapabileceği söylenmişti. 

Söz konusu haberlerin ve ortaya atılan iddiaların sayısının artmasıyla birlikte PTT konuya ilişkin vatandaşları bilgilendiren bir açıklamada bulundu. PTT'nin herkese kredi sağlamadığının vurgulandığı haberlerde vatandaşların kredilere dair detaylı bilgileri ya şubelerden yada PTT'nin resmi sitesinden alabilecekleri açıklandı. 

PTT Tarafından Yapılan Basın Açıklaması

ptt kredi açıklaması

PTT'nin resmi sitesinde yayımlanan duyuruda basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. Açıklamanın devamında ise kredi kullanacaklar için ""Hizmetlerimize ilişkin bilgilendirmeler, resmi internet sitemiz ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan yapılmakta olup, kredi hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere www.ptt.gov.tr internet adresimizden ulaşabilirsiniz." bilgisi verildi. 

PTT'DEN KREDİ KULLANABİLMEK İÇİN

PTT'den kredi kullanmak isteyen müşterilere gelir şartlarının uygun olması ve diğer koşulların yerine getirilmesi durmunda onay verilir. PTT kredisi için başvurular kurumun şubelerinden yapılır. Bankalar aracılığıyla sağlanan ihtiyaç kredisi faiz oranları bankaya göre belirlenir ancak kredi kullanımı ve geri geri ödemeler PTT şubelerinden tamamlanır. 

HABERİ PAYLAŞ: