PTT Memur Alımı 2021 Yılında Yapacak Mı? İlan Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2021 yılında PTT memur alımı yapacak mı? PTT Postacı ve Gişe Personeli alım ilanı ne zaman yayımlanacak? PTT memur alımları için başvurular hangi tarihte başlayacak? Tüm soruları haberimizde derledik.

İlan 05.08.2021 - 10:47 05.08.2021 - 10:47 Mustafa Karagöz

PTT 2021 yılı memur alım ilanı en fazla araştırılan ve geleceği en çok merak edilen ilanların başında yer alıyor. PTT'nin çalışma düzeni ve kadrolar adayların büyük ilgisini çekiyor. Personel alımı yaptığı döneminde çok yüksek başvuru kabul eden PTT'nin 2021 yılı personel alım planlamasını haberimizde değerlendiriyoruz. 

PTT 2021 YILI MEMUR ALIM PLANLAMASI

PTT tarafından yayımlanması beklenen alımlara dair en doğru açıklama kurumun kendisinden bekleniyor. Uzun süredir personel alımı yapamayan ve daha önceki dönemlerde kurum yetkilileri tarafından dile getirilen 2023 hedefleri çerçevesinde alım yapması beklenen PTT'den ise henüz açıklama gelmedi. 

2021 yılında personel alımı yapmasına kesin gözüyle bakılan kurumun özellikle PTT gişe personeli, uzman kadrolar ve postacı pozisyonlarında memur alımları yapması bekleniyor. Türkiye'de çok geniş bir şube ağına sahip olan PTT'nin bu servis ağını genişletmesi bekleniyor. Pandemi sürecinin etkilerine göre bir duyuru ile personel alım sürecini başlatması beklenen kurumun ilan tarihine dair ise bazı değerlendirmeler mevcut. Özellikle tam açılma sürecinin başlamasıyla yeni alımlar için sürecin başlayabileceği tahmin edilmişti.

PTT personel alımları için resmi bir açıklama olmamasına rağmen kurumun yaz döneminde memur alımları için ilk adımları atabileceği, ilanı ise pandemi şartlarının elvermesi durumunda güz döneminde yayımlayabileceği tahmin edildi. Alımlar için en önaemli etmen pandemi şartları gösterilirken vaka sayılarının artması, yeni kapanma süreçlerinin olması ilanın duyurulmasını erteleyebilir yorumları da yapıldı. 

2021 PTT memur alımlarına dair en net bilgi ise PTT tarafından yapılacaktır. PTT tarafından resmi açıklama geldiğinde Kamugundemi.com olarak anında paylaşacağız. 

ÖZEL HABER - KAMUGUNDEMİ.COM

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@