Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan çağrı: Devlet ek önlem almalı!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabından açıklama yaparak ek önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Gündem 12.10.2021 - 09:57 12.10.2021 - 09:58 Mustafa Çokyaşar

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, artan vakalar ve aşılanma oranları hakkında yaptığı paylaşımda toplumsal bağışıklık sağlamamanın mümkün olmadığını bu nedenle de devletin ek önlemler alması gerektiği çağrısında bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Aşılama oranıyla ilgili bir grafik yayımlayan Ceyhan, “Aşı ile korunan kişi sayısı , yani toplumsal bağışıklık artmıyor, her gün giderek azalıyor. 1. doz sayısı 100 binin altında. Önce inaktif aşıyla aşılanıp, şimdi bağışıklığını kaybedenlerin günlük sayısı daha fazla. % 80 aşıyla korunan hedefinden giderek uzaklaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

mehmet-ceyhan-grafik

Devletin ek tedbirler alması gerektiğini vurgulayan Ceyhan, “Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez” diyerek yetkilelerin acil olarak önlem alması gerektiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@