Postacı, Şoför, Gişe Memuru! PTT 2022 personel alımı ne zaman? İlan tarihi

2022 yılı memur alım ilanları arasında PTT personel alımının ne zaman olacağı merak konusu. PTT ne zaman personel alımı yapacak, hangi tarihte ilan yayımlanacak? Tüm detaylar haberimizde.

Postacı, Şoför, Gişe Memuru! PTT 2022 personel alımı ne zaman? İlan tarihi

Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında gelen PTT'nin 2022 yılında personel alımını ne zaman hangi tarihlerde yapacağı, postacı gişe personeli şoför dışında hangi kadrolarda ilan yayımlayacağı merak ediliyor. KPSS puan sıralaması esasına göre personel alımı yapacak kurumun toplam kaç bin personel istihdam edeceği de araştırılıyor.

PTT 2022 MEMUR ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

PTT personel alımlarına ilişkin kurum üzerinden resmi açıklamada bulunmadı. Adaylar resmi kanal olarak ptt gov tr adresini takip edecekler. Kurumun personel alımlarına ilişkin genel beklenti ise ilanın sonbahar döneminde duyurulması ve başvuruların alınmaya başlaması şeklinde.

Genel beklenti ise adayların ağustos ayı içerisinde bilgilendirilmesi başvuruların eylül ekim aylarında alınması şeklinde.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI OLACAK?

PTT en çok gişe personeli, postacı, uzman personel, uzman yardımcısı, şoför kadrolarında alım yapacak. Ancak tekniker, teknisyen, sağlık alanında personeller, mühendis kadroları ve diğer kurumun ihtiyaçlarına göre ek kadrolarda olacak.

ŞARTLAR NELER?

PTT personel alım ilanlarında genel şartlar var. Kurum bunun dışında kadrolara göre belirlediği şartları 2022'de güncelleyebilir. Öğrenim koşulları değişebilir. Bunun dışında daha önce kendi yazılı sınavı ile personel alan kurumun 2022'de KPSS ile alım yapacak olması yazılı sınavın kaldırılıp kaldırılmacağının da merak edilmesine neden oldu.

Genel başvuru şartları ise şu şekilde;

PTT memur alımlarına yalnızca Türk vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilirler.

KPSS puan şartının sağlanması kurumun belirlediği taban puanda puana sahip olunması.

Başvuru yapılacak olan kadronun öğrenim şartlarının sağlanması.

Kadrolar göre belirlenecek olan yaş şartının sağlanması.

Kamu haklarından yasaklı olunmaması

Erkekler için askerlikle ilişiğinin olunmaması.

Mesleki tüm koşulların yerine getirilmesi.