Türk Telekom 2500 Personel Alımı Ne Durumda?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan tarafından cevaplanması istemi ile yazılı bir soru önergesi verdi. Gürer, önergesinde Türk Tülekom tarafından alınacak olan 2500 personel alımı ile ilgili son durumu sordu.

Politika 01.03.2020, 20:35
Türk Telekom 2500 Personel Alımı Ne Durumda?

Kamu Gündemi Özel Haber | Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan tarafından cevaplanması istemi ile yazılı bir soru önergesi verdi. Gürer, önergesinde Türk Tülekom tarafından alınacak olan 2500 personel alımı ile ilgili son durumu sordu.

Ömer Fethi Gürer soru önergesinde "Aşağıdaki sorulanmın Anayasa'mn 98 ve TBMM lçtüzüğünün 96. Ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasım arz ederim." ifadelerine yer verdi.

Soru önergesi şöyle;

1- 2018 Mart ayında Türk Telekom ile İş-Kur arasında 2500 ekniker istihdamı yapılacağına dair ön protokol imzalandığı açıklandı. Buna istinaden 1 Nisan 2018 itibariyle sınav ve mülakat aşamaları başlatıldı. Temmuz 2018 itibariyle sınav ve mülakat aşamalan sonlandınldı. Adaylar mülakat sonuçlarını beklerken 2018 Ağustos ayında, Türk Telekom Lübnanlı Hariri ailesinin sahip olduğu OTAŞ hisseleri Akbal*, Garanti ve İş Bankasına devredildi ve bu süreçte adaylara herhangi bir bilgi verilmedi, 16.04.2019 tarihinde Türk Telekom ve Türkiye Haber-İş Sendikası 13. Dönem Toplu iş Sözleşmesi ilk görüşmesinde, Türk Telekom İK Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Şükrü KURU tarafindan 1500 kişinin işe alım çalışmasının devam ettiği belirtildi. O tarihten bugune adaylara herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Şu an istihdamın Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı onayında olduğu belirtilmektedir. Bu bağlamda son durum nedir? 


 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@